İzmir Aşığı Ata Nirun vefat etti!

Sevenleri, sosyal medya hesaplarından araştırmacı, astrolog kimliğiyle nam salan 70 yaşındaki usta yazar Ata Nirun'un vefat ettiğini duyurdu. Ata Nirun İzmir'de eşiyle mütevazı bir hayat sürüyordu. Bilinmeyen konulara ilgisi ile tanınan araştırmacı yazar televizyonda katıldığı programlar ve yazdığı kitaplar ile Türkiye'de özellikle astroloji alanında takip edilen önemli isimlerdendi.

İzmir 16.10.2019, 22:44 17.10.2019, 19:19
İzmir Aşığı Ata Nirun vefat etti!

Ata Nirun, İzmir aşığı araştırmacı yazar ve fikir adamı olarak televizyonda yaptığı programlar ile  gerek gazetelerde gerekse kitaplarında kaleme aldığı yazılarıyla tanınan bir isimdi. Dünyanın hemen her ülkesini gezmiş, tarih ve arkeolojinin her kutbunda mutlak bir katmana ayak izini bırakmış, bilmeye ve öğrenmeye tutkulu bir kişidir. Ayrıca, inanılmaz geniş bir film, müzik, eski fotoğraf arşivi vardır.

Ata Nirun, 70 yaşında 16 Ekim 2019'da vefat etmiştir. Ata Nirun'un  Cenazesi 18 Ekim Cuma Günü öğle namazına müteakip Karacaahmet Şakirin Camiiden kaldırılacaktır.

ATA NİRUN KİMDİR? 

1948 doğumlu yazar, medya danışmanı, Divana Yeni Çağ Bilgi Merkezi Yönetmeni ve Astrolog Ata Nirun İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kabataş Erkek Lisesi, Güneş Koleji, Berlitz Language School ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İstatistik ve Demografi bölümü mezunudur.

7 yıl kadar müzik ile ilgilenmiş gitar, bas gitar ve Kontrbas çalarak bazı gruplarda yer almıştır. Ardından 1973 yılında Eczacıbaşı Seramik Şirketinde çalışmaya başlamış 1982 yılında işten ayrılmış bu dönemde IBM Computer Management Lisansı almıştır.

Daha sonra yayın hayatına adım atan Ata Nirun Görsel Yayınlarda ansiklopedi yazarlığı, Karaca Yayınlarında ise Bilinmeyen dergisinin yayın müdürlüğünü yapmış, TRT için belgesel filmler hazırlayarak çalışmalarını sürdürmüştür. Bilgi Üniversitesinin temeli Alo Bilgi Telekom A.Ş.’nin kurucu isimlerindendir. 2004-2005 yılları arasında İzmir'de Ege Life Dergisi'nde danışmanlık ve köşe yazarlığı yapmıştır.

1980 senesinden bugüne arkeolojik, fotografik ve mitolojik araştırmalar yapan Ata Nirun bugüne kadar Almanak, Mars Gezegeni, Geçmişten Geleceğe Nostradamus, Nuhun Seyir Defteri, Kıyamet Almanağı, Jesus’s Life in Russian Art, Panaya Kapulu, Türkiyede Ruhçuluk, Kozmik Şakacı, Günümüzdeki "Atlantis ve Mulular", "Bilinmeyen Meryem Ana" ve "20. Yüzyıl Kronolojisi", Yaşlanmadan Açacağınız 78 Kapı ve 7 mühür Anadolu’nun Gizemli Kapıları kitaplarını yazmıştır.

Yorumlar (0)