İzmir Alsancak'taki bar cinayetinin sır perdesi aralandı

İzmir'de gerçekleşen korkunç cinayetin sır perdesi aralandı. Konak İlçesinin Alsancak Mahallesi'nde gerçekleşen olayda Hasan Yücel adlı iş yeri sahibinin Mustafa Demir'i döverek öldürmüştü. O ölümün detayları ise adeta kan donduruyor.

İzmir 08.04.2019, 08:29 08.04.2019, 12:22
İzmir Alsancak'taki bar cinayetinin sır perdesi aralandı

İzmir'de gerçekleşen korkunç cinayetin sır perdesi aralandı. Konak İlçesinin Alsancak Mahallesi'nde gerçekleşen olayda Hasan Yücel adlı iş yeri sahibinin Mustafa Demir'i döverek öldürmüştü. O ölümün detayları ise adeta kan donduruyor.

'Ben senin için ölürüm' dedi ve öldü

Garsonluk yapan Mustafa Demir’in, ağabeyi gibi gördüğü işvereni Hasan Yücel’e bağlılığını anlatmak için söylediği, “Ben senin için ölürüm” sözü gerçeğe dönüştü. Yücel, “Öl o zaman” diyerek, 29 yaşındaki genci döve döve öldürdü

İzmir'in eğlence merkezi Alsancak'ta işlenen vahşi cinayetin ayrıntılarına ilk kez Yeni Asır ulaştı. Cinayet kurbanı 29 yaşındaki Mustafa Demir'in, kendisini tekme tokat ve demir çubukla öldüren patronu olan bar işletmecisi Hasan Yücel'e, ölmeden dakikalar önce, 'Ben senin için ölürüm abi' dediği ortaya çıktı. Ağabey kardeş gibi birbirine yakın olan ikilinin birlikte son fotoğraflarını Yeni Asır çekerken, katil zanlısı Yücel'in halen arandığı öğrenildi.

Önce birlikte alkol aldılar

Konak ilçesine bağlı Alsancak semtindeki Bornova Sokağı'nda işlenen vahşi cinayet, 5 Nisan Cuma gecesi saat 02.00'da bir bar önünde yaşandı. Ruhsat sorunlarından dolayı aylardır mühürlü olan 'İzmirim 1922' isimli barın işletmeciliğini yapan Hasan Yücel, iddiaya göre mekanında garson olarak çalışan ve aynı zamanda korumalığını yapan Mustafa Demir'i de yanında götürerek arkadaşları ile birlikte alkol almaya başladı.

'Öl o zaman'

Mustafa Demir bir yandan alkol alıp, bir yandan da cep telefonuna gelen aramaları yanıtlarken, patronu Yücel aşırı derece aldıkları alkolün de etkisi ile bir anda sinirlendi. Yücel, "Kapat artık şu telefonu. Sen ne biçim korumasın? Bir kere sen benimle aynı masada niye içiyorsun? Senin beni koruman gerekmiyor mu?" diyerek tepki gösterdi. Aralarında ağabey kardeş ilişkisi olduğu öğrenilen Demir iddiaya göre "Abi gözünü seveyim bak. Böyle konuşma. Ben senin için ölürüm" yanıtını verdi. Hasan Yücel de bunun üzerine "Öl o zaman lan" diyerek Mustafa Demir'i tekme tokat dövmeye başladı. Mekanda başlayan tartışma kavgaya dönüşerek sokağa taştı. Kavga sırasında Yücel'in demir çubuk kullandığı iddia edildi. Arbede sırasında düşen ve başını kaldırım taşına çarptığı öne sürülen Demir yerde kanlar içinde kalırken, patronu Yücel talihsiz gence yerde birkaç tekme daha attı.

Katil zanlısı henüz bulunamadı

Çevredekiler, bilincini kaybeden ve yerde kanlar içinde yatan Demir için olay yerine ambulans çağırırken, talihsiz gencin hareketsiz halde yattığını fark eden Yücel paniğe kapılarak olay yerinden kaçtı. Demir'in cansız bedeni otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırılırken, Yücel'in yakalanması için çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

Yorumlar (0)
20°
açık