İto Şemsiyesi Altındaki Ayakkabıcılar Moskova’Ya İddialı Hazırlanıyor

İzmir Ticaret Odası’Nın Organizasyonu İle Rusya’Nın Başkenti Moskova Kentinde Düzenlenecek Olan Mosshoes Moskova Ayakkabı Fuarı’Na Katılacak Ayakkabıcılar Fuara İddialı Hazırlanıyorlar

İzmir 20.03.2014, 00:10 18.02.2015, 23:01
İto Şemsiyesi Altındaki Ayakkabıcılar Moskova’Ya İddialı Hazırlanıyor
İzmir Ticaret Odası’nın organizasyonu ile Rusya’nın başkenti Moskova kentinde düzenlenecek olan MOSSHOES Moskova Ayakkabı Fuarı’na katılacak ayakkabıcılar fuara iddialı hazırlanıyorlar. İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, sektöre her zaman destek verdiklerini belirterek, “Çin tehdidi ile baş eden ve İtalya kalitesinde üretim yapan sektörün büyük potansiyeli var” dedi.

Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve İTO 19. Ayakkabı ve Seyahat Aksesuarları Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Şevket Cihan, İTO 19. Ayakkabı ve Seyahat Aksesuarları Meslek Komitesi Meclis Üyesi Faruk Hanoğlu, Komite Başkanı İsmail Pehlivan ve EGE AYSAD Yönetim Kurulu Üyeleri, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’ı ziyaret etti. EGE AYSAD Başkanı Şevket Cihan, yeni yönetim olarak ziyareti gerçekleştirdiklerini belirterek, “İzmir Ticaret Odamızın organizasyonu ve büyük desteği ile 24-27 Mart tarihleri arasında Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenecek “MOSSHOES Moskova Ayakkabı Fuarı”na katılıyoruz. Burada gördüğümüz büyük destek nedeniyle İTO Başkanımız Sayın Demirtaş’a teşekkür etmek istiyoruz” dedi.

POTANSİYEL ZİYARETÇİLERE FUAR ÖNCESİNDE ULAŞTIK
İTO’dan aldıkları büyük desteğin yanı sıra dernek ve sektör olarak da fuara hazırlık yaptıklarını belirten Cihan, “Fuarda dağıtmak için 300 kiloluk 2500 kutu İTO logolu incir götürüyoruz. Fuar alanında tanıtım için 12 metrekarelik bir pankart hazırladık. Fuara katılan firmaların bilgilerinin yer aldığı bir internet sitesi kurduk ve bunun fuara katılması muhtemel 600 binden fazla ziyaretçiye mail olarak gönderilmesini sağladık” dedi. Fuara son derece iddialı hazırlandıklarını vurgulayan Cihan, “Odamızın desteği ile geçtiğimiz yıl da fuara katılmıştık. Sektörün her sorununun çözümünde, dışa açılmasında Odamızın ve Başkanımız Ekrem Demirtaş’ın büyük desteğini görüyoruz. Bu destekler ile İzmir’de çok güçlü olan ayakkabı sektörü daha fazla dışa açılabilecektir” diye konuştu.

SEKTÖR İTALYA İLE BAŞA BAŞ HALE GELDİ
İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş da, ayakkabı sektörünün dışa açılma çabalarını her zaman desteklediklerini belirterek, “Sektörün en önemli fuarlarından olan MOSSHOES Moskova Ayakkabı Fuarı için de şemsiye stand organizasyonu düzenliyoruz. 120 metrekarelik stand ile 20 üyemiz Moskova’ya gidecek. Oradan yeni bağlantılar ile döneceklerine inanıyorum. EGE AYSAD’ın da aktif olması ve bu çalışmaları desteklemesi önemli” dedi. İzmir’de ayakkabı sektörünün son 20 yılda çok büyük gelişme gösterdiğini belirten Demirtaş, “1992 yılında 1 tane 50 kişi çalıştıran ayakkabı imalathanemiz vardı. Bugün ise dünya çapında üretim yapan firmalarımız var. Ayakkabı sektörünün en az tekstil, konfeksiyon sektörleri kadar büyük potansiyeli var. Bir dönem ciddi bir Çin tehdidi vardı ama sektör bu tehdidi bertaraf etti ve şimdi dünyada lider olan İtalya ile rekabet ediyoruz, İtalya ile kalitede başa baş hale geldik” dedi. Demirtaş, bugüne kadar sektörün özellikle eğitimle ilgili taleplerini karşıladıklarını ve büyük destek verdiklerini ifade ederken, bundan sonra da destek olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.
Yorumlar (0)