İşten Çıkarılan İşçiler Konuyu Mahkemeye Taşıyor

30 Mart Yerel Seçimlerinden Sonra Ödemiş Belediyesi'nin Kendilerini İşten Çıkardığını Öne Süren Taşeron İşçileri, Konuyu Mahkemeye Taşımaya Hazırlanıyor.

İzmir 12.01.2015, 23:51 18.02.2015, 22:59
İşten Çıkarılan İşçiler Konuyu Mahkemeye Taşıyor

30 Mart yerel seçimlerinden sonra Ödemiş Belediyesi’nin kendilerini işten çıkardığını öne süren taşeron işçileri, konuyu mahkemeye taşımaya hazırlanıyor.
2010-2014 yıllarında Ödemiş Belediyesi’nin çeşitli birimlerinde çalışan taşeron işçiler, kendilerinin 30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerden sonra işten çıkarıldığını iddia etti. İşten çıkarılmalarının hukuksuz olduğunu öne süren işçiler, konuyu mahkemeye taşımak için süreç başlatacaklarını belirtti. Hareket geçen işçiler, avukatlara giderek vekaletlerini teslim etti. Bir grup işçi adına konuşan Handan Esendemir, belediyede kendilerini verilen her türlü işi yapmaya çalıştıklarını anlattı. İşten ayrılmaları konusunda baskı yapıldığını iddia eden Esendemir, "İşlerimizle ilgili olmayan yerlerde görevlendirildik. Aşırı mobbing uygulamalarına rağmen yine de yılmadık. Bizlere verilen yeni iş yerlerinde işimizi en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Tabi bazı arkadaşlarımızı bu baskılara daha fazla dayanamadılar ve işlerinden ayrılmak zorunda kaldılar. Bu da onlara yetmedi ellerine geçen her fırsatta bizleri hor görmeye devam ettiler. Hakkımızda bize sözlü ve yazılı iletilen bir tutanak olmamasına rağmen yıl sonunda hepimizin işten çıkışlarını verdiler" dedi.

Yorumlar (0)
26°
açık