İesob’dan İşsizlere İstihdam Olanağı

İzmir Esnaf Ve Sanatkarları Odaları Birliği’Nin (İesob) İzmir Kalkınma Ajansı (İzka) Destekli Projesi İçin Restore Edilen Eğitim Merkezi Törenle Açıldı

İesob’dan İşsizlere İstihdam Olanağı

İzmir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’nin (İESOB) İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) destekli projesi için restore edilen eğitim merkezi törenle açıldı. Eğitim merkezinde 120 işsiz genç mesleki eğitim alarak istihdam olanağı bulacak.
İZKA’nın Okul Öncesi ve Mesleki Eğitim Mali Destek Programı kapsamında başarılı bulunan ‘İESOB Nitelikli İşgücü Programları Projesi’nin uygulanabilmesi için restore edilen Birlik Sarayı’nın 4. katında bulunan konferans salonu, mesleki eğitim merkezi haline getirilerek törenle açıldı. Merkezde yenilebilir enerji, mobilya döşeme ve metal teknolojilerinden oluşan üç sektörde 120 işsiz gence bilgisayar ve uygulamalı eğitimler verilecek. Gençler, piyasanın talep ettiği şekilde nitelikli ara teknik elemanlar olarak kendi sektörlerinde staj ve istihdam olanakları bulacaklar. Toplam bütçesi 764 bin 320 TL olan projede İZKA desteğinin 687 bin 888 TL olduğu, İESOB eşfinansmanının ise 76 bin 432 TL olduğu belirtildi.
HEDEF BELGELENDİRME YAPMAK
Açılış töreninde konuşan İESOB Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu, “Bu projeyi yapma amacımız 120 öğrenciyi yetiştirip istihdam sağlamaktır ama asıl amacımız şudur; akredite olmuş mesleklerde belgelendirme yapmak. İlgili odalarımız kendi alanlarında meslek eğitimi vererek burada belgelendirme yapacaklar. Avrupa Birliği’nin aradığı tüm mesleklerdeki belgelendirme işlemlerini birliğin çatısı altında meslek odaları yapacaktır. Asıl hedefimiz budur" dedi. Açılış kurdelasının kesiminin arından Mutlu ve davetliler eğitim merkezini gezdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 22:59
YORUM EKLE