’Her Mahalleye Bir Meydan Projesi’nde tam hız

Torbalı Belediyesince Yürütülen ‘Her Mahalleye Bir Meydan’ Projesinde Atatürk, Karakuyu’dan Sonra Yazıbaşı Meydanı da tamamlandı. Yazıbaşı Mahalle Meydanının 2 Kasım’da törenle açılması bekleniliyor.Torbalı Belediyesince yürütülen...

’Her Mahalleye Bir Meydan Projesi’nde tam hız
Torbalı Belediyesince Yürütülen ‘Her Mahalleye Bir Meydan’ Projesinde Atatürk, Karakuyu’dan Sonra Yazıbaşı Meydanı da tamamlandı. Yazıbaşı Mahalle Meydanının 2 Kasım’da törenle açılması bekleniliyor.
Torbalı Belediyesince yürütülen ‘Her Mahalleye Bir Meydan’ Projesi’nde Atatürk, Karakuyu’dan sonra Yazıbaşı Meydanıda tamamlandı. İstimlak, projelendirme, altyapı süreci devam eden diğer meydanlar içinde inşaata başlanacak. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, meydanların, sadece çok büyük kentlere, yaşam alanlarına yönelik projeler olarak algılandığını oysa her mahallenin bir meydanının olması gerektiğini belirterek ”Atatürk Mahallesi’ne yaptığımız meydanın buranın yaşam kalitesine kattığı değeri vatandaşların memnuniyetini yakından gördük. Şimdi ilçemizdeki mahallelere alanlarına göre projeler hazırlıyoruz. İstimlak edilmesi gerekiyorsa bunu da yapıyoruz. Torbalı sadece konut sektöründe değil; sağlıkta, eğitimde, tarımsal sanayide, ulaşımda çok hızlı biçimde gelişen, büyüyen bir ilçemiz. Dokunmadık mahalle sokak bırakmayacağız” dedi.
Yazıbaşı yeni baştan şekilleniyor
Açılışı yapılacak olan meydanın Yazıbaşı Mahallesi için önemli bir yatırım olduğunu ifade eden Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez konuşmasını şöyle sürdürdü “ Tüm mahallelerimizde olduğu gibi Yazıbaşı’da da önemli çalışmalara imza atıyoruz. Halı sahamızı tamamladık. Yazıbaşı’nın en işlek caddesi olan 2 kilometre uzunluğundaki Atatürk Bulvarı’nı yeni baştan düzenledik. Çok modern ve kullanışlı bir yol oldu. Şimdi de sil baştan düzenlediğimiz bu caddemiz ile inşaatını tamamladığımız bu meydanı birleştiriyoruz. Yazıbaşı’nın merkezi yeni baştan şekilleniyor. Tamamlanan Kent Meydanı Yazıbaşı’ya ayrı bir güzellik ve canlılık getirecek. Buradaki sosyal hayata ivme kazandıracak. Söz verdiğimiz bütün, açıkladığımız bütün projeleri birer birer hayata geçiriyoruz. Yazıbaşı’daki açılışa tüm halkımızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Açılış 2 kasım
Torbalı Belediyesi’nin Yazıbaşı Mahallesi’nde inşa ettiği Kent Meydanı’nın açılışı 2 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Yazıbaşı Mahalle Meydanı, Atatürk Mahallesi’ndeki kent meydanından sonra Torbalı Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ikinci kent meydanı olacak. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez tarafından geçtiğimiz ay temeli atılan Yazıbaşı Mahallesi Meydan Projesi, 3400 metre karelik bir alanı kapsıyor. Projede, 1600 metrekarelik yeşil alan, 500 metrekarelik süs havuzu, iki ahşap süs köprüsü yer alıyor.
Sırada diğer meydanlar var
Atatürk, Karakuyu ve Yazıbaşı Meydan projelerini hayata geçiren Torbalı Belediyesi Ayrancılar Meydan projesinin ihalesini gerçekleştirdi. Yapımı devam eden Çapak Meydan projesinin önümüzdeki ay tamamlanması bekleniliyor. Torbalı Mahallesi içinse teknik ve projelendirme çalışmaları devam ediyor.
YORUM EKLE