Hemşire Yağmur’u kaçırdılar!

Bergama’da görev yapan genç hemşire, tıpkı Eyvah Eyvah 2 filmindeki gibi silahlı adamlar tarafından kaçırıldı. Gözleri bağlanarak bir eve götürülen hemşireden, burada bir hastaya serum takması istendi

İzmir 13.08.2017, 09:23
Hemşire Yağmur’u kaçırdılar!

Bergama'da geçtiğimiz gün yaşanan garip olay, akıllara "Eyvah Eyvah 2" filmini getirdi. Bergama'da hemşirelik yapan Yağmur Erbek, filmdeki Müjgan hemşire gibi silahlı adamlar tarafından kaçırıldı. Demet Akbağ, Ata Demirer ve Özge Borak gibi ünlü oyuncuların oynadığı "Eyvah Eyvah 2" filmindeki sahne gerçek oldu. Silah zoruyla kaçırılan Yağmur hemşire, tanınmaması için yüzü örtülen bir hastaya serum taktı, ardından serbest bırakıldı.
Film gibi olay, İzmir'in Bergama ilçesinde yaşandı. Kozak bölgesinde bulunan Yukarıbey mahallesinde Aile Sağlık Merkezi'nde görev yapan 27 yaşındaki hemşire Yağmur Erbek, görev yerinden silah zoruyla kaçırıldı. Gözleri bağlandıktan sonra bir otomobile bindirilen Erbek, bir eve götürüldü.
Odaya girene kadar gözün açılmayan genç hemşire, yüzü kapalı olan ve sadece kolunu görebildiği erkek hastaya serum taktı.

KORKUDAN ŞOKA GİRDİ

5-6 saat kadar serumun bitmesini bekleyen, ardından tekrar gözleri kapatılan hemşire, kaçırıldıktan 7 saat sonra Bergama Çatı bölgesinde bırakıldı. Herhangi bir darp yada cebir izi bulunmayan hemşire Erbek, aracın gidiş güzergahı, rengi ve serum taktığı hastayla ilgili net bir bilgi veremedi.
Şokta olan hemşirenin görev yaptığı sağlık ocağı ve çevresinde güvenlik kamerası bulunmadığı öğrenildi. Erbek, yaşadığı korku dolu saatleri şöyle anlattı: "İki kişi görev yaptığım Sağlık Merkezi'ne geldi. Beni bir yere götüreceklerini, orada bir kişiye serum takacağımı söyleyerek silah zoruyla dışarı çıkardılar. Dışarı çıkarken gözlerimi siyah bir bezle kapattılar. O yüzden bindiğim aracı göremedim. Aracı kullanan bir kişi daha vardı. Toplam üç kişiydiler. Bir saatten fazla süre yol gittikten sonra bir eve girdik. Sürekli olarak 'sana bir şey yapmayacağız, rahat ol' diyorlardı. Konuşmaları ve söylemleri düzgündü, doğu şiveli değildi. Bir odaya sokup gözlerimi açtılar. Yatakta yatan ve sadece kolu açıkta olan, yüzü kapalı bir erkek hastaya serum takmamı söylediler. Hastaya iki cam şişe bir litrelik serum taktım. Hazır olan serum içinde ne olduğunu bilmiyorum. Serum bitinceye kadar bir kenara geçip bekledim. Bu süre içinde kendi aralarında bile hiç konuşmadılar. İki serum bittikten sonra tekrar gözlerimi aynı bezle bağladılar. Dışarı çıkarıp tekrar araca bindirdiler. Gözlerim kapalı halde beni yol kenarına bırakıp uzaklaştılar. Hemen gözümdeki bezi çıkarıp baktım ancak araç hızla uzaklaşmıştı, göremedim. Karanlıktı."

TANINAN BİRİ OLABİLİR

Hemşire Erbek'e zorla serum taktırılan kişinin, işlediği suç veya suçlar nedeniyle güvenlik güçlerince aranan ve kamuoyunca tanınan bir kişi olduğu değerlendiriliyor.

BİR DE NOT BIRAKMIŞLAR

Akıl almaz olay, geçen cuma günü sabah saatlerinde Bergama Kozak bölgesinde yaşandı. Olaydan sonra Aile Sağlık Merkezi'ne gelen görevliler ve doktorlar, masanın üzerinde bir not gördü. Hemşirenin kaçırıldığına dair notla durum hemen jandarma ekiplerine bildirildi. Doktorların ihbarı sonrası İzmir İl Jandarma Asayiş Şube ve İlçe Jandarma Komutanlığı ve Çevre İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri alarma geçirildi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, yaptığı ilk incelemede sağlık merkezi ve çevresinde güvenlik kamerası bulamadı.

Yorumlar (0)