Hazer Şef “İzmir’e özel pilav” ile şov yaptı

MaviBahçe alışveriş merkezinde bu hafta sonu lezzet şovu vardı. Hiç kuşkusuz Gastronomi Festivali'ne  merakla beklenen isimlerden en önemlisi de Hazer Amani oldu. İzmirli  sevenleri ile buluşan ünlü şef Hazer Amani, İzmirlilere “izmir usulü” pilav yaptı. Acem pilavı olarak da bilinen yemek yapılırken Amani'nin sıcak sohbeti ve esprileri de yüzleri ısıttı. Egehaber.com için özel röportaj sözü veren ünlü Türk aşçısı Amani yakında İzmir'e restoran açacağını duyurdu.

İzmir 06.10.2019, 21:07 07.10.2019, 00:13
Hazer Şef “İzmir’e özel pilav” ile şov yaptı

Gastronomi buluşmaları çerçevesinde duayen gazeteci Nedim Atila’nın sunumu ile MaviBahçe alışveriş merkezinde sevenleriyle buluşan Hazer Amani, "İzmir’de çok zengin bir mutfağa sahipsiniz, bu mutfağın değerini sağlığına önem veren herkes bilir" dedi. 

Ben “şef” değilim “Türk aşçısıyım” 

"Lütfen bana şef demeyin ben aşçıyım ve bu asla değişmeyecek" diyerek kendi restoranlarında İzmir lezzetlerine özel yer verdiğini belirtti. Balığın yanında olması gerekenleri sıralayan Amani, izleyenlere "rakısız balık mı olur?" diye sordu.

İzleyicilere sunulan diğer adı ile acem pilavına benzer özellikler içeren müthiş sunumu ile içerisinde yöresel otlar, Aliağa’dan özel getirilen kuzu, bakla karışımı, özel otlar ve baharatlarla hazırlanan hamurların renkli görüntüsü ağızları sulandırdı.Amani'nin esprili sözleri sunum sırasında izleyicileri güldürdü.Ünlü Şefin  dedesinin kendisine dediği “bu kadar tereyağını ayaklarıma döksen, onlar bile lezzetli olurdu” sözleri ise izleyicileri kahkahaya boğdu. 

İzmir usulü pilavın pişmesinin ardından izleyicilere tadım yaptırıldı. Sonrasında sevenleri ile fotoğraf çektiren Amani uçağı kaçırma pahasına kimseyi kırmadı. 

Egehaber.com için bir sonraki gelişinde özel röportaj sözü veren ünlü Türk aşçısı, İzmiri ve İzmirlileri çok sevdiğini, her fırsatta İzmir’e gelmek için bahaneler yarattığını söyledi. Özel soruları cevapsız bırakan Hazer şef, kendi restoran zinciri Fireroom İzmir için yer bakmak üzere önümüzdeki günlerde tekrar geleceğini belirtti.

iŞTE HAZER AMANİ'NİN İZMİR ZİYARETİNDEN OBJEKTİFE YANSIYANLAR...

Yorumlar (0)