Günde bir saat kitap okunan proje okullara örnek oldu

İzmir’in Ödemiş ilçesinde bir anaokulu tarafından başlatılan ’Gelecek İçin Okuyoruz’ projesini Gereli İlkokulu da örnek alırken, okulun 220 öğrencisi akşamları aileleriyle birlikte bir saat kitap okumaya başladı.Ödemiş Anaokulu tarafından...

Günde bir saat kitap okunan proje okullara örnek oldu
İzmir’in Ödemiş ilçesinde bir anaokulu tarafından başlatılan ’Gelecek İçin Okuyoruz’ projesini Gereli İlkokulu da örnek alırken, okulun 220 öğrencisi akşamları aileleriyle birlikte bir saat kitap okumaya başladı.
Ödemiş Anaokulu tarafından başlatılan ’Gelecek İçin Okuyoruz’ projesiyle öğrenci ve veliler, her gün 20.30 ile 21.30 saatleri arasında günde bir saat kitap okumaya başlamıştı. Öğrenci ve velilerde okuma sırasında çektiği fotoğrafları okul yönetimine gönderirken, proje kısa sürede diğer okullar tarafından da örnek alındı. Gereli İlkokulu yetkilileri de, anaokulu tarafından hayata geçirilen projeyi kendi okullarında da uyguladı. Okuldaki 220 öğrenci, akşamları aileleriyle birlikte bir saat kitap okumaya başlayarak ’Gelecek İçin Okuyoruz’ projesine katkı sağladı. Öğrenci ve velilerde, anaokulundaki gibi aynı şekilde çektiği fotoğrafları okul yönetimine gönderdi.

"Kitap okumasını güzel vakit geçirmesini sağlamaya çalıştık"
Gereli İlkokulu Müdürü Rıdvan Adagüme, projenin veliler tarafından da çok sevildiğini söyledi. Projeyi sürekli hale getireceklerini anlatan Rıdvan Adagüme, "Her akşam saat 20.30 ile 21.30 arasında toplam 1 saat okuma saati ilan ettik ve tüm ailelerimizden çocuklarıyla birlikte bu saatlerde kitap okumalarını sağlamaya çalıştık. Toplamda 220 öğrencimiz aileleriyle birlikte akşamları bir saat kitap okumaya başladı. Her ailemizden fotoğraf çekip göndermesini de istedik. Fotoğraflar adeta çığ gibi çok güzel bir şekilde geliyor. Velilerimiz ise projeden çok memnun olduklarını ve yeni kitaplarda okumak istediklerini bizlere ilettiler. Evet, günümüz teknoloji günü. Bizler teknolojiden uzaklaşalım demiyoruz; ancak her anne, babanın çocuğu ile internet, telefon, televizyon gibi materyallerin olmadığı birkaç saatlik zaman diliminde daha iyi ilgilenmesini ve onunla birlikte kitap okumasını güzel vakit geçirmesini sağlamaya çalıştık. Bundan sonraki günlerde de sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.
YORUM EKLE