Güldal Mumcu, Foça’da Uğur Mumcu’yu anlattı

Araştırmacı-Gazeteci merhum Uğur Mumcu’nun eşi CHP İzmir geçmiş dönem Milletvekili ve Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı Genel Başkanı Güldal Mumcu, Foça’da düzenlenen söyleşiye katıldı.Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi Ormanı...

Güldal Mumcu, Foça’da Uğur Mumcu’yu anlattı
Araştırmacı-Gazeteci merhum Uğur Mumcu’nun eşi CHP İzmir geçmiş dönem Milletvekili ve Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı Genel Başkanı Güldal Mumcu, Foça’da düzenlenen söyleşiye katıldı.
Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi Ormanı Dikim Etkinlikleri dolayısıyla düzenlenen söyleşide, deneme liseliler için büyük bir onur kaynağı olan Uğur Mumcu’nun mesleki özelliklerinden ziyade sosyal özellikleri üzerinde duruldu.
Güldal Mumcu eşi merhum Uğur Mumcu’nun iyi bir eş ve aile babası olduğu belirterek, ‘Sosyal Demokrat, laik ve emek haklarını savunan Uğur Mumcu, aile içi kararları alırken de tüm bireylerin düşüncelerini öğrenir ve buna göre karar verirdi. Çok iyi niyetli bir aile babasıydı. Çocuklarıyla yakından ilgilenir, yoğun geçen programına rağmen veli toplantılarına katılmaya büyük özen gösterirdi’ dedi.
Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Güldal Mumcu’ya programa katılımı için teşekkür etti ve CHP İzmir geçmiş dönem Milletvekili ve Grup Başkanvekili Kemal Anadol ve Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte teşekkür plaketiyle çiçek sundu.
Ankara Bahçelievler Deneme Liseliler de, Güldal Mumcu’ya ‘Mumcu Ailesi’nin resmedildiği tablo ve teşekkür plaketi takdim etti.
Deneme Liselilerin ricası üzerine etkinliğe katılanlara karanfil veren Güldal Mumcu, ‘İçimden Geçen Zaman’ isimli kitabını imzaladı. Güldal Mumcu söyleşisi öncesinde, Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi Mezunlarından Akademisyen-Yazar Suay Karaman’ın ‘Atatürk, Cumhuriyet ve Deneme Liseliler’ isimli söyleşisi gerçekleştirildi. Konuşmasında, Atatürkçülük ve Cumhuriyet ilkelerinden bahseden Karaman, Ulu Önder’in söylevlerinden oluşan ‘Nutuk’ isimli eserinden de bölümler okudu.
YORUM EKLE