Göztepe’nin 90 Yıllık Hasreti Sona Erdi

Temelleri Geçen Yıl Atılan Urla Torasan Mevkiinde Bulunan Göztepe Adnan Süvari Tesisleri; Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Göztepe'nin Efsane Kadrosunun Oyuncuları Ve Taraftarların Katılımı İle Dün Açıldı.

İzmir 14.08.2014, 18:00 18.02.2015, 23:00
Göztepe’nin 90 Yıllık Hasreti Sona Erdi
Temelleri geçen yıl atılan Urla Torasan mevkiinde bulunan Göztepe Adnan Süvari Tesisleri; Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Göztepe’nin efsane kadrosunun oyuncuları ve taraftarların katılımı ile dün açıldı.

Göztepe’nin 90. yılında hizmete giren Adnan Süvari Tesisleri’nin açılış konuşmasını Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil yaptı. Tüm davetlilere hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, “Bizler Göztepemiz’in kuruluş hikayesinde olduğu gibi isyan ruhu ile yaktığımız meşaleyi zaferden zafere taşımayı hedefliyoruz. Zaferlere giden yolda bugün açılışını yapacağımız Adnan Süvari Tesislerimiz’in katkısı çok büyük olacak. Göztepe Spor Kulübü’nün A takımının çalışmalarını yapacağı Adnan Süvari Tesisleri’nde geleceğin Göztepe’sinin temellerini atacağız” dedi.

“EN BÜYÜK DESTEĞİMİZ TARAFTARLARIMIZ”
En büyük desteklerinin taraftarlar olduğunu vurgulayan Sepil, “Zafere giden yolda taraftarımıza büyük iş düşüyor. Siz değerli taraftarlarımızın kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda takımımıza destek olacağınızdan hiç şüphem yok. Amatör kümeye düştüğü kötü yıllarda bile maçlarını 15 binin üzerinde taraftarın izlediği futbol takımımız, bizlere o günleri yaşatmayacağı gibi, sizlerin desteğiyle büyük başarılara imza atacaktır. Buna yürekten inanıyorum. Çünkü tüm takım arkadaşlarımızla bu inancı hayata geçirmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil yaptığı konuşmanın ardından, Urla’da açılan tesislere ismi konulan Adnan Süvari’yi anlatması için efsane futbolcu Nevzat Güzelırmak’ı konuşma yapmak üzere kürsüye davet etti.

NEVZAT GÜZELIRMAK: “EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Nevzat Güzelırmak, 89 yıllık bir rüyanın gerçek olduğunu dile getirerek, “Öncelikle Göztepemiz’e bu tesisi kazandıran ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Efsane takımımızın antrenörü Adnan hocamızı unutmayıp Göztepe’ye yakışır bir vefa örneği gösterildiği için mutluluğum bir kat daha arttı. Göztepemiz’in yeni tesisleri sayesinde sayısız başarılar elde edeceğine inancım tamdır” şeklinde konuştu.

FATİH TERİM: “GÖZTEPE İLE AYRI BİR GÖNÜL BAĞIM VAR”
Göztepe’nin kendisi için ayrı bir yeri olduğunu belirten A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, “Göztepe ile aramda sadece teknik direktör hoca ilişkisi yok. Ben Göztepe ile ayrı bir gönül bağı kurdum. Göztepe’de 6 ay görev yaptım. 1. lig maçları 7 bin kişiye oynanırken biz Göztepe olarak Aydın maçını 20 bin kişiye oynadık. Göztepe ülkemizin sempatisini kazanmış büyük bir kulüp. Hiç eksilmeyen hep artan taraftar kitlesine sahip. Bu camia süper ligde olmayı hak ediyor. Tüm kamuoyunun ortak düşüncesi budur. Göztepe’ye süper lig çok yakışacaktır. Göztepe Spor Kulübü Başkanı Sayın Mehmet Sepil’in vizyonu çok geniş. Bu doğrultuda Başkanı tüm camia desteklemelidir. Bugün Göztepe için buradayım. Yarın tekrar Göztepe için çağırırlarsa koşa koşa gelirim. Böyle güzel tesisin meydana gelmesinde emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Son olarak konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Bu güzel tesislerin 90 yıllık Göztepe camiasına hayırlı olmasını diliyorum. Göztepe’nin bu tesislerde yaptığı çalışmalarla önemli başarılara imza atacağına olan inancım tamdır” dedi.

Konuşmaların ardından Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim büyük bir coşku ile tesisin kurdelasını kesti. Kurdela kesildikten sonra tüm davetliler tesisi gezdi.
Yorumlar (0)
23°
açık