Gelinlikle Bayrak Yürüyüşüne Katıldı 'İzmir Cumhuriyet İçin Güçbirliği'

'İzmir Cumhuriyet İçin Güçbirliği' Önderliğinde Yüzlerce İzmirli, Lice’de Türk Bayrağı’nın İndirilmesini Protesto Etmek İçin Yürüyüş Düzenledi.

İzmir 15.06.2014, 16:00 18.02.2015, 23:00
Gelinlikle Bayrak Yürüyüşüne Katıldı 'İzmir Cumhuriyet İçin Güçbirliği'
'İzmir Cumhuriyet İçin Güçbirliği' önderliğinde yüzlerce İzmirli, Lice’de Türk Bayrağı’nın indirilmesini protesto etmek için yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe katılan gelin ve damat ise ilgi odağı oldu.

Lice’de Türk bayrağının indirilmesini protesto etmek amacıyla İzmir Cumhuriyet İçin Güçbirliği önderliğinde Birleşik Kamu-İş’e bağlı sendikalar, Türkiye Gençlik Birliği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Gündoğdu Platformu ve İşçi Partisi’nin de destek verdiği Bayrak ve Birlik Yürüyüşü düzenlendi. Siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının flamaları yerine yalnızca Türk bayraklarının olduğu yürüyüşte 150 metre karelik Türk bayrağı taşındı. Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nden başlayan yürüyüş, boyunca halk, dükkan ve evlerine Türk Bayrakları astı. Yürüyüş sırasında Türk-Kürt milletlerinin kardeşliği, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türk Bayrağı’nın önemini belirten sloganlar atıldı. Yürüyüşe bir gelin ve damat da ellerinde bayraklarla katılım gösterdi.

“EMPERYALİST EMELLERDEN VAZGEÇİN”
Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklamasını okuyan Birleşik Kamu-İş İzmir Dönem Sözcüsü Prof. Dr. Ömer Lütfi Değirmenci, şöyle konuştu: “Teröristlerle işbirliği yaparak başka ülkeler üzerindeki emperyalist emellerden vazgeçin. Türkiye Cumhuriyeti’nde Türk bayrağının gönderden indirilmesini nefretle kınıyoruz. Atatürk’ün Cumhuriyeti bu değil. Bizler bu ülkeyi yeniden Mustafa Kemal’in ülkesi haline getirebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya sonuna kadar devam edeceğiz.”
Yorumlar (0)