Geleceğin yıldızları Konak’ta yetişiyor

Konak Belediyesinin yaz aylarında da devam eden ücretsiz spor okullarında verilen futbol kursları yoğun ilgi görüyor.Her biri birer yıldız futbolcu adayı olan bin 790 Konaklı minik yetenekler, kendilerini geliştirmek için yeşil sahalarda ter...

İzmir 10.08.2017, 11:10
Geleceğin yıldızları Konak’ta yetişiyor

Konak Belediyesinin yaz aylarında da devam eden ücretsiz spor okullarında verilen futbol kursları yoğun ilgi görüyor.

Her biri birer yıldız futbolcu adayı olan bin 790 Konaklı minik yetenekler, kendilerini geliştirmek için yeşil sahalarda ter döküyor. Futbola olan ilgilerini ve gelecekte başarılı bir futbolcu olma hayallerini gerçekleştirmek adına ilk adımlarını Konak Belediyesinin ücretsiz spor okullarında atan çocuklar, deneyimli antrenörler eşliğinde düzenli olarak antrenman yapıyor.

Minikler, küçükler, yıldızlar ve kızlar olmak üzere dört kategoride verilen kurslardan toplam bin 790 çocuk faydalanıyor. Futbol kursları Konak Belediyesinin Zafertepe, Toros, Levent ve Güneşli spor sahalarında veriliyor. Konak Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğünde görevli eğitmenler tarafından verilen kurslara katılan çocuklar, hem spor yapıyor, hem de yeteneklerini geliştirme şansı buluyor. Hafta içi günlerde gerçekleştirilen antrenmanlarda tüm güçlerini ortaya koyan minik kramponlar, bir yandan birbirleriyle rekabet ederken, bir yandan da fairplay ve takım ruhunu öğreniyor.
Yorumlar (0)