Foça El Emeği Takı Grubu 8. sergisini açtı

İzmir’in Foça ilçesini el emeği takı ürünleri ile de gündeme getirmek ve aile bütçelerine katkı sağlamak için çalışan Foça El Emeği Takı Grubu, sekizinci kez sergi açtı.Foça El Emeği Takı Grubu, 8. sergisini takı defilesinde açtı....

Foça El Emeği Takı Grubu 8. sergisini açtı

İzmir’in Foça ilçesini el emeği takı ürünleri ile de gündeme getirmek ve aile bütçelerine katkı sağlamak için çalışan Foça El Emeği Takı Grubu, sekizinci kez sergi açtı.

Foça El Emeği Takı Grubu, 8. sergisini takı defilesinde açtı. Yıl boyu ürettikleri 474 takıdan özenle seçilen kolye, bileklik ve küperlerden oluşan 324 eser, takıseverlerin büyük beğenisini kazandı. Üretilen eserlerde ise ağırlıklı olarak makrome, kilim dokuma, sutaşı, boncuk dokuma teknikleri kullanıldı. Sergi açılışına gelenleri de Foça Belediyesi Gençlik Orkestrası mini bir konserle karşıladı.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, sanata ve el emeğine verecekleri desteğin süreceğini belirtti. Foça Belediyesinin destekleriyle gerçekleşen sergi açılışı ve defileye ayrıca, Foça Kaymakamı Ali Çetin ve eşi Sibel Çetin ve çok sayıda vatandaşta katıldı.
YORUM EKLE