Farkındalık için sinemada buluştular

Otizm Farkındalık Ayı sebebiyle "Otizme Mavi Işık Yak" kampanyasında yer almak için gönüllü öğretmenler, öğrenciler ve veliler, Optimum AVM’de "Tut Yüreğimden Anne" adlı filmi izledi.Birleşmiş Milletler’in Nisan ayını "Otizm...

Farkındalık için sinemada buluştular

Otizm Farkındalık Ayı sebebiyle "Otizme Mavi Işık Yak" kampanyasında yer almak için gönüllü öğretmenler, öğrenciler ve veliler, Optimum AVM’de "Tut Yüreğimden Anne" adlı filmi izledi.

Birleşmiş Milletler’in Nisan ayını "Otizm Farkındalık Ayı" olarak belirlemesi sebebiyle İzmir’de oldukça önemli projeye imza atıldı. Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü "Ben Seni Anlıyorum, Sen de Beni Anla" başlıklı AB Özel Eğitim Projesi kapsamında anlamlı bir etkinlik planladı. Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği etkinlikte, "Otizme Mavi Işık Yak" kampanyasında yer almak için gönüllü öğretmenler, öğrenciler ve veliler Optimum’da otizmli çocukların ve annelerinin hikayelerinden yola çıkarak hazırlanan "Tut Yüreğimden Anne" adlı filmi izlediler. İzleyiciler salona mavi kıyafetlerle gelirken, film izleyiciler tarafından oldukça beğenildi.

Geceye katılan Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Usman, otizmle ilgili çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. Usman, "Burada bulunmaktan dolayı gerçekten çok mutluyuz. Otizmle ilgili farkındalık çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu süreçte bizlere destek olan değerli kaymakamımıza ve her zaman yanımızda yer alan Optimum’a teşekkür ediyorum" dedi.
YORUM EKLE