Erdoğan'dan İzmir için su ve İZBAN yorumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "İstanbul Biz Birlikte Türkiye'yiz" buluşmasında İzmir hakkında mesajlar verdi. Erdoğan İzmir'e Su ve İZBAN üzerinden açıklamalar yaptı. Erdoğan öte yandan İzmir - İstanbul otoyolunun açılışı için tarih verdi. Detaylar haberimizde...

İzmir 20.06.2019, 08:39 20.06.2019, 08:49
Erdoğan'dan İzmir için su ve İZBAN yorumu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstanbul Biz Birlikte Türkiye"yiz Buluşması'nda konuştu.

ERDOĞAN'DAN İZMİR'E SU VE İZBAN MESAJI

'Hamdolsun bugüne kadar bölge, kimlik, istismar siyaseti yapmadık' diyen Erdoğan, "İzmir susuz biz varsın susuz kalsınlar demedik. Gördes Barajı'nı geldik inşa ettik İzmir'e su verdik. Aynı şekilde İZBAN çalışmıyor, İzmir Belediyesi yapamıyor diye bırakmadık" ifadelerini kullandı.

İZMİR - İSTANBUL YOLU YIL SONU AÇILIYOR

"İstanbul Biz Birlikte Türkiye'yiz" buluşmasına katılımcılara hitap eden Erdoğan şunları söyledi:

"Bizim davamız birlik, beraberlik, kardeşlik davasıdır. Siyasetimiz gönülden yaparsan gönüller kazanırsın siyasetidir. Hamdolsun bugüne kadar bölge, kimlik, istismar siyaseti yapmadık. Türkiye haritasını farklı renklere bölenlerden, nifak tohumu ekenlerden olmadık. Sadece belli illere, sahil kenarlarına hapsolanlar değil ülkemizden tümünden çok güçlü destek gören bir dava olduk. Son 17 yıl bize oy versin vermesin vatandaşlarımızın tamamını bağrımıza bastık. Kuzeyde ne varsa güneyde de o olsun dedik. Batıda ne varsa doğuda da o olsun dedik. Türkiyemizin 780 bin kilometre karesi aynı imkanlara sahip olsun dedik. İzmir susuz biz varsın susuz kalsınlar demedik. Gördes Barajı'nı geldik inşa ettik İzmir'e su verdik. Aynı şekilde İZBAN çalışmıyor, İzmir Belediyesi yapamıyor diye bırakmadık. Ulaştırma Bakanımız Binali Bey'e dedik ki, 'gel burayı yüzde 50'sini üstlen, harekete geçirelim' dedik. Bu yıl sonunda İstanbul-İzmir yolunu açıyor. Bu CHP zihniyetiyle bunlar olmaz."

Yorumlar (0)