En Güzel Anneler Günü Hediyesi Melis’in Dudaklarından Döküldü

En Güzel Anneler Günü Hediyesi, İlik Naklinin Ardından Yeniden Sağlığına Kavuşan 8 Yaşındaki Melis Akbaş’In Dudaklarından Döküldü. Annesi İçin İki Şarkı Ezberleyen Minik Melis, Anneler Günü İçin Annesine Bir De Resim Çizeceğini Söyledi.

İzmir 11.05.2014, 10:47 18.02.2015, 23:00
En Güzel Anneler Günü Hediyesi Melis’in Dudaklarından Döküldü
En güzel Anneler Günü hediyesi, ilik naklinin ardından yeniden sağlığına kavuşan 8 yaşındaki Melis Akbaş’ın dudaklarından döküldü. Annesi için iki şarkı ezberleyen minik Melis, Anneler Günü için annesine bir de resim çizeceğini söyledi.

İzmir Ege Üniversitesi’nde 2,5 yıl lösemi tedavisi gören ve uygun ilik bulunması için Türkiye’nin seferber olduğu 8 yaşındaki Melis Akbaş, ilik naklinin ardından günden güne iyileşme gösteriyor. 5 ay önce yapılan ilik naklinin ardından 4 aydır evinde tedavi sürecine devam ettirilen minik Melis, sağlığına kavuşmasının ardından annesi Sevil Akbaş’a en güzel Anneler Günü hediyesini verdi. Evde bulunduğu süre boyunca sık sık bir doktorun maceralarının anlatıldığı çizgi filmi izleyen minik Melis, orada söylenen bir şarkı ile “Annem” adlı şarkıyı ezberleyerek annesi için söyledi. Melis’in söylediği şarkının dünyanın en güzel hediyesi olduğunu belirten anne Sevil Akbaş, “Bu şarkıyı ilk söylediğinde çok şaşırmıştım. Çizgi filmden öğrenmiş. Şoke oldum. Benim için dünyanın en güzel şarkısı. Odasında çoğunlukla çizgi film izliyor. Orada duyup ezberlemiş. Onun bana söylediği bir şarkı dünyaya bedel” dedi.

MUTLULUĞUN RESMİNİ ÇİZECEK
“Ben iyiyim, daha iyi. Teşekkürler tüm dostlarıma. Sen olmasan iyileşemezdim iyi ki varsın. Şimdi çok daha iyiyim ben” ve “Annem canım annem. Sen benim bir tanem. Canım annem güzel annem” sözlerinin olduğu iki şarkıyı annesi için ezberleyen minik Melis, tüm dünyanın Anneler Günü’nü kutlarken, Anneler Günü için annesine bir de resim yapmak istediğini söyledi.

“BAŞKA NASIL BİR MÜKAFAT OLABİLİR Kİ”
Anne Sevil Akbaş da, kendisine en büyük hediyenin sağlığına kavuşan Melis ve oğlu Berat Arda olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Başka bir hediye istemiyorum. Melis’in bizimle sağlıklı olması benim için büyük hediye. Başka bir hediyeye gerek yok. İnşallah okula başladığı günü de görürüz. Anneler Günü için birlikte çok güzel bir kahvaltı yapacağız. Çok uzun bir süre aile olarak kopuk yaşadık. Bizim için en önemli şey birlikte sorunsuz bir şekilde evde zaman geçirmek. Çok mutluyum bir anne için başka nasıl bir mükafat olabilir ki. Benim için özellikle de. O kadar sıkıntılı dönemden sonra en büyük ödül bir anne için evladının iyiliğidir. Umarım evladı tedavi gören diğer anneler de evlerine kavuşurlar inşallah.”

“DÖRT DÖRTLÜK YAPTI”
Baba Bahadır Akbaş da, eşinin bir anne olarak elinden gelen her şeyi dört dörtlük yaptığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Sıkıntıları atlattık. Melis’in genel durumu iyi. Kontrollere gidip geliyoruz. İnşallah daha da iyi olacak. Belli bir süre sterilizasyonu devam etmesi gerekiyor. Bizi daha güzel günler bekliyor. Eşimin çok büyük desteği oldu Melis’e. Bir anne olarak elinden gelen her şeyi dört dörtlük yaptı.”
Yorumlar (0)