Emekçi Başkan, Belediye Personeli İle 1 Mayıs’ı Kutladı

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kapsamında Selçuk Belediyesi Düğün Salonu’nda belediye çalışanları ile bir araya geldi. Başkan Bakıcı “Bende bir emekçiyim” diyerek tüm çalışanların işçi bayramını kutladı.

İzmir 01.05.2014, 11:38 18.02.2015, 23:00
Emekçi Başkan, Belediye Personeli İle 1 Mayıs’ı Kutladı
Selçuk Belediyesi'nin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamasına AK Parti İlçe Başkanı Sema Yeşilçimen ile birlikte Belediye Meclis Üyelerinden Burhan Becer ve Orhan Karagüzel de katıldı.

Günün anlam ve önemine uygun olarak ilk konuşmayı yapan TÜMBEL-SEN İşyeri Temsilcisi Kasım Yelken “Emekçilerin birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs’ı bir kez daha kutlamak için toplandık. 1 Mayıs İşçi bayramı vesilesi ile saygın iş, örgütlenme hakkı ve kıdem tazminatı konusundaki talepler karşılanarak modern kölelik olan taşeron işçiliğe son verilmesini talep ediyoruz. İş güvencesi, esnek ve kuralsız çalışma uygulamalarının iş hayatına kuşatmasına izin vermeyeceğimizi bir kez daha ifade ediyor. Herkesi saygın iş, ilke uygulamaları hakim kılmak noktasında kararlı olmaya davet ediyoruz. Kamu görevlilerine yönelik yasakların sona ermesini misyonumuz olarak görüyoruz. Yaşasın emek mücadelemiz” dedi.

“İŞÇİLERİMİZİN TÜM HAKLARINI KORUMAK BİZİM SORUMLULUĞUMUZDUR”
Belediye çalışanlarına Sevgili dostlarım diyerek seslenen Başkan Bakıcı şöyle devam etti:“1 Mayıslar Emek ve Dayanışma Günü olarak ifade ediliyor. Tarihe baktığımız zaman 1 Mayıs’ların kolay elde edilmediğini görüyoruz. 1 Mayıs işçi ve emekçinin bayramının kıymetinin değerinin çok üst düzeyde olduğunu hepimiz biliyoruz. Burada herkes emekçidir. Kimimiz fikri emekle, kimimiz beden gücü emeğimiz ile çalışıyoruz. Emeğin kıymetini bilmemiz lazım. Emek en yüce değerdir. Üretim faktörleri arasında sermaye, bilgi, doğal kaynaklar, teknoloji ve emek vardır. Bu faktörler içerisinde emek insana ait olduğu için çok değerlidir. Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin emek her zaman önemlidir. Ben de bir emekçiyim. Benim belediye başkanı olmam emekçi sınıfından çıkmamı gerektiren bir unsur değildir. En alttaki çalışan arkadaşım ile en üst düzeyde çalışan arkadaşımızın kıymeti kurum açısından aynıdır. Bu anlayış içerisinde ilerlemek zorundayız. Bize düşen görev çalışanımıza sahip çıkmaktır. Onun tüm haklarını, özlük haklarını, yaşam haklarını korumak değerlendirmek ve hakkını vermek bizim sorumluluğumuz içerisindedir. Bu anlayış içerisinde hareket edeceğiz. Bir mayısımız kutlu olsun gelecek günlerimiz aydınlık mutluluk içerisinde olsun.”

Başkan Bakıcı konuşmasında Selçuk ile ilgili hayalini dile getirerek “Selçuk Belediyesi ve Selçuk için öyle hayaller kuruyorum ki öyle bir Selçuk düşlüyorum ki, herkesin birbirine saygı duyduğu sevgi beslediği kardeşliğin en üst noktada olduğu bir Selçuk hayal ediyorum. Bu hayalimizi gerçekleştirmek hepimizin görevi. Biz bunu başarırız. Hem aklımız, beynimiz rahat olacak hem de karnımız tok olacak. Biz hiç kimseyi ayırt etmeden görev yapacağız. Herkesin yüzü gülecek” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Başkan Bakıcı tüm belediye personeli ile müzik eşliğinde halay çekti.
Yorumlar (0)