Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak genç araştırmacıları destekliyor!

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Rektörle Akşam Çayı” programında Egeli akademisyenlerin fikirlerini birbirleriyle paylaşıp bilimsel bir ortamda tartışması amacıyla Ege Bilim Platformu’nu kurduklarını belirtti. Prof. Dr. Budak, “ Bu platformda ‘Bursiyer Aranan Projeler’ başlığı altında bursiyer arayan akademisyenlere ulaşabilirsiniz. Sizleri desteklemek amacıyla hayata geçirdiğimiz bu uygulamanın başarılı olmasını diliyorum” dedi.

İzmir 07.10.2019, 16:32
Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak genç araştırmacıları destekliyor!

Ege Üniversitesi artık geleneksel hale gelen üniversite personeli ve öğrenciler ile buluşmaya devam ediyor. Rektör Budak, program kapsamında doktorasını tamamlayan kariyerlerinin başındaki araştırma görevlileri ile bir araya gelerek destek sözü verdi.

"DESTEK SAĞLIYORUZ"
“Araştırma Üniversitesi” olma hedefi ile birçok başarılı projeye imza atan Ege Üniversitesi’nin hayata geçirdiği yeni çalışmalarla genç araştırmacıları desteklemeye devam edeceğini söyleyen Rektör Budak, “Genç akademisyenlerimizi araştırmaya teşvik etmek amacıyla hayata geçirdiğimiz çalışma ile BAP komisyonu tarafından belirlenen bilimsel araştırma proje türlerinde hazırlanan projelerde burslu olarak görevlendirilecek tezli yüksek lisans öğrencilerine 2.050 TL, doktora öğrencilerine 2.750 TL, doktora sonrası araştırmacılarımıza ise 3.500 TL destek veriyoruz. Ayrıca öğretim elemanlarımızın sözlü bildiri sunmak üzere yurtdışında katılacakları kongre, sempozyum ve konferanslar da toplam 5.000 TL’ye destek sağlıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)