Ege'de toplu ulaşım bedava

İzmir, Denizli, Manisa, Aydın, Balıkesir ve Muğla büyükşehir belediyeleri, 15 Temmuz etkinliklerine katılacak vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak için toplu taşıma araçlarından ücret almayacak

Ege'de toplu ulaşım bedava

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bugünkü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü akşamında gerçekleştirilecek etkinliklere katılmak isteyen vatandaşlar için 12 saatlik 'ücretsiz ulaşım' kararı aldı. Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan karara göre, 15 Temmuz Cumartesi akşamı saat 19.00'dan 16 Temmuz Pazar sabahı saat 07.00'ye kadar 12 saat boyunca otobüs, metro, İZBAN ve tramvaydaki ulaşım hizmetleri ücretsiz olacak.

PAZARTESİ SABAHA DEK

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programlarına vatandaşların daha kolay ulaşabilmesi için belediye otobüslerini ücretsiz yaptı. Bu kapsamda, 15 Temmuz Cumartesi ve 16 Temmuz Pazar günleri belediye otobüsleri gün boyu ücretsiz yolcu taşıyacak, tüm hatlar gece yarısına kadar çalışacak. Otobüsler, 15 Temmuz Cumartesi günü saat 06.00'dan başlayarak, 17 Temmuz Pazartesi günü saat 06.00'ya kadar ücretsiz olarak hizmet verecek.
Metro Turizm, 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarına ve gazilerine bir vefa örneği sergiledi.

METRO'DAN VEFA ÖRNEĞİ

Metro Turizm Yönetim Kurulu aldığı bir karar ile; 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarını ve gazilerini ücretsiz taşıma kararı aldı. 15 Temmuz'da bir istiklal mücadelesi verildiğini belirten Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk; "Kahraman milletimiz 15 Temmuz 2016 gecesi, Cumhurbaşkanımız Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde, dünyaya emsal olacak bir demokrasi mücadelesi verdi. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe girişimi bozguna uğratıldı. 15 Temmuz şehitlerimiz ve gazilerimiz için ne yapsak azdır" dedi.

YORUM EKLE