Ege'de peş peşe depremler! İki büyük deprem daha meydana geldi

Denizli'de meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından saat 09.38 ve 09.41'de merkez üssü Acıpayam olan 4,8 ve 4,5 büyüklüğünde iki deprem daha meydana geldi. Depremler İzmir, Aydın, Muğla, Denizli ve Antalya'da da hissedildi.

İzmir 20.03.2019, 10:05
Ege'de peş peşe depremler! İki büyük deprem daha meydana geldi

Denizli'de 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından yüksek ölçüde iki deprem daha meydana geldi. Saat 09.38 ve 09.41'de merkez üssü Acıpayam olan 4,8 ve 4,5 büyüklüğünde iki deprem daha meydana geldi. Depremler İzmir, Aydın, Muğla, Denizli ve Antalya'da da hissedildi.

Resmi açıklama geldi! Can kaybı yok

Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan depreme ilişkin, "Can kaybı ve yaralımız yok. Bir köyle ahşap bazı evlerin hasar gördüğü belirtiliyor. Binaların özellikle çatı katlarında çatlamaların olduğu bacaların sarsıntıyla düşmesinden korkuyoruz. Onun tedbirini alıyoruz" dedi.

Şevkan açıklamasının devamında "Bütün vatandaşlarımız dışarıda. Bizim en çok korktuğumuz çatılardan düşenlerin insanların üzerine düşmesini önlemek amacıyla şu anda ekiplerimiz de binaların diplerini boşaltmak için çalışıyorlar.

Yeşildere’ye yakın bir Ucarı köyümüz var. Orada muhtarımız aradı can kaybımız yok, gidip bakacağız birazdan. Binaların çatı katlarında çatlama olduğu, bacalarının sarsıntıyla düştüğü… Biz o yüzden korkuyoruz. Allah korusun daha büyük depremler yaşamayalım inşallah.

Biz özellikle çatıdan düşecek baca ve kiremit parçalarının vatandaşlarımızı yaralamasından korkuyoruz.'' ifadelerine yer verdi.

.

Yorumlar (0)