Dünya İzmir’de Buluşuyor

İzmir'de 29 Ağustos Cuma Günü Kapılarını 83. Kez Açacak Olan İzmir Enternasyonal Fuarı (İef) Dünyayı İzmir’de Buluşturacak.

İzmir 29.08.2014, 00:13 18.02.2015, 23:00
Dünya İzmir’de Buluşuyor
İzmir’de 29 Ağustos Cuma günü kapılarını 83. kez açacak olan İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) dünyayı İzmir’de buluşturacak.

Ticari, delegasyon ve etkinlikler düzeyinde 67 ülkenin katılacağı İEF, bir dünya buluşmasına ev sahipliği yapacak. Fuarın partner ülkesi Hint Denizi’nin Yıldızı ve Anahtarı Mauritius olurken, dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan Odak Ülke olarak yer alacak. Geçmişten bugüne; ülke ekonomisinin, teknolojisinin ve dış ilişkiler yapısının aynası olma misyonunu üstlenen İzmir Enternasyonal Fuarı’nın Onur Konuğu Kentleri Diyarbakır ve Malatya ise fuara renk katacak.

Açılış törenine, dünyanın birçok ülkesinden 16’sı Bakan ve 4’ü Bakan Yardımcısı olmak üzere 150’yi aşkın temsilcinin gelmesi bekleniyor. Fuar’a katılacak ülkeler şöyle; Azerbaycan, Altay, Almanya, Avusturya, Başkordistan, Bangladeş, Belçika, Belarus, Benin, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Burundi, Çek Cumhuriyeti, Çin, Ekvador, Fransa, Gabon, Gana, Gagavuz Yeri(Moldovya), Gambiya, Gine-Bissau, Gürcistan, Hakas, Hindistan, İsviçre, İtalya, Kamerun, Kazakistan, Kırgızistan, Kongo, Kosova, KKTC, Kuveyt, Küba, Leshoto, Lübnan, Lüksemburg, Litvanya, Malta, Mauritius, Meksika, Mısır, Moğolistan, Nepal, Nijer, Nijerya, Özbekistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Senegal, Slovakya, Sri Lanka, Sudan, Tanzanya, Tataristan, Tiva Sava, Türkiye, Türkmenistan, Uganda, Uruguay, Venezuela, Vietnam, Yeni Zelanda ve Yunanistan.

Bu yıl da geçtiğimiz yıl olduğu gibi, uluslararası bölüm 29 Ağustos - 2 Eylül 2014 tarihlerinde beş gün açık kalacak. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yurt dışı katılım, İzmir Uluslararası Fuar Alanı 4 No’lu Hol’de organize ediliyor.
Yorumlar (0)
16°
açık