Dsp'li Tartan'ın Afişlerine Büyükşehir'den Sansür!

Büyükşehir'den Aday Gösterilmeyince, Demokratik Sol Parti'ye (Dsp) Geçerek Konak Belediye Başkanlığı'na Bir Kez Daha Aday Olan Hakan Tartan'ın Pankartları Bu Kez Büyükşehir Ekiplerince Toplatıldı.

İzmir 21.03.2014, 17:04 18.02.2015, 23:01
Dsp'li Tartan'ın Afişlerine Büyükşehir'den Sansür!
Büyükşehir\'den aday gösterilmeyince, Demokratik Sol Parti'ye (DSP) geçerek Konak Belediye Başkanlığı'na bir kez daha aday olan Hakan Tartan\'ın pankartları yine toplatıldı.

Bir süre önce Hürriyet Bulvarı'ndaki yüksek binalara asılan pankartları önce bıçakla gözlerinden kesilen, ardından da bir başka mekandaki pankartları boyanarak kurşunlanan Hakan Tartan\'ın bu kez Yeşildere yol güzergahındaki "İzmir'e Hoşgeldiniz" yazılı ve üzerinde fotoğrafının bulunduğu dev pankartı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarım, Park ve Bahçeler ekipleri tarafından yerlerinden sökülerek götürüldü.

Başkan Tartan, geçtiğimiz haftalarda yaşanan olaylar nedeniyle tepki göstermiş, "Bu ne kindir. Ben bu kente hizmet eden bir belediye başkanıyım. Demokratik hakkımı kullandım diye suçlanıyorum, pankartlarım kesilip kurşunlanıyor. Bu kadar da olmaz" diye isyan etmişti.
Başkan Tartan\'ın, failleri henüz ortaya çıkarılamayan yırtılma ve kurşunlanma olaylarının ardından, bu kez İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin bizzat müdahale ettiği pankartlarıyla ilgili ne tepki göstereceği ise merakla bekleniyor.
Yorumlar (0)
22°
az bulutlu