Doğan: "Habercilik dijital mecrada büyüyecek"

Ed Danışmanlık Genel Müdürü Erkan Doğan, 2017 Yılında Dijital Haberciliğin Önem Kazanacağını Belirterek, “haberciliğin Dijital Ortamda Yayınlanacak Olan Videolar İle Gelişimini Sürdüreceğini Öngörüyorum. Firma Olarak Bu Yeni Akıma Bizler De Yeni Çalişmalarimizla Ön Ayak Olacağız” Dedi.

Doğan: "Habercilik dijital mecrada büyüyecek"
ED Danışmanlık Genel Müdürü Erkan Doğan, 2017 yılında dijital haberciliğin önem kazanacağını belirterek, “Haberciliğin dijital ortamda yayınlanacak olan videolar ile gelişimini sürdüreceğini öngörüyorum. Firma olarak bu yeni akıma bizler de yeni çalışmalarımızla ön ayak olacağız” dedi.
ED Danışmanlık Genel Müdürü Erkan Doğan, haberciliğin yazılı basından daha hızlı ve daha interaktif bir özelliğe sahip olan canlı video yayınları ile gelişimini sürdüreceğini bildirdi. Doğan, “Günümüzde yazılı basın, git gide önemini kaybediyor. Dijital ortam kadar hızlı ve etkili habercilik yapma olanağı bulunmuyor. Sosyal medya başta olmak üzere diğer dijital ortamlarda yayınlanacak videolar, diğer sektörlerde olduğu gibi habercilik sektöründe de önem kazanacak. 2017 yılı basının video yılı olacak” diye konuştu.
Doğan, haberciliğin dijital mecrada 2016 yılında büyümeye devam ettiğini ifade ederek, "Basın İlan Kurumunun yaptığı yeni düzenlemelerle, artık yerel gazeteler haberlerini internet sitelerinde de yer verecekler. Ayrıca internet sitelerinde görüntülü haberlerle ilgili de bir düzenleme geldi. Bu gelişmeler devletimizin de desteğiyle dijital haberciliğin önünün daha da açılacağını gösteriyor. Geride bıraktığımız 2016 yılında internet haber portallarına yenileri eklendi. Ancak sağlık haberciliği alanında faaliyet gösteren internet portallarının sayısını yetersiz buluyorum. Özellikle halk sağlığı, koruyucu sağlık alanlarında objektif yayın yapan daha çok haber sitesine ihtiyaç olduğunun düşünüyorum. Önümüzde yılda bu ihtiyaç doğrultusunda yeni haber portalları açılacaktır. ED Danışmanlık bünyesinde kurduğumuz Sağlık Haber Ajansı ile İzmir, Ege Bölgesi ve Türkiye’nin kaliteli ve özgün sağlık haberleri ihtiyacını karşılayacağız. Çok yakında bu oluşumumuz hakkında daha detaylı açıklamalar yapacağız. 2017’nin milletimize sağlık, barış huzur getirmesini diliyorum" dedi.
YORUM EKLE