Dış mahallelere belediye eli

Kent merkezinde kaldırım yenileme ve çevre düzenleme çalışmalarına hızla devam eden Aliağa Belediyesi, dış mahallelerdeki çalışmalarını da eş zamanlı olarak sürdürüyor.Aliağa Belediyesi, büyükşehir yasası ile birlikte mahalle statüsüne...

Dış mahallelere belediye eli

Kent merkezinde kaldırım yenileme ve çevre düzenleme çalışmalarına hızla devam eden Aliağa Belediyesi, dış mahallelerdeki çalışmalarını da eş zamanlı olarak sürdürüyor.

Aliağa Belediyesi, büyükşehir yasası ile birlikte mahalle statüsüne geçen köylerde kilit parke taş döşeme çalışması yapıyor. Mahalle sakinleri yapılan çalışmalar ile yazın tozdan kışın ise çamurdan kurtulacak.

Fen İşleri Müdürlüğü koordinesinde yürütülen çalışmalar kapsamında ilk olarak Çoraklar Mahallesi’nin stabilize olan köy içi yollarına 16 bin, ardından ise Aşağı Şehit Kemal Mahallesi’nin deforme olan yollarına 12 bin metre karelik kilit parke taş döşemesi yapıldı. Aşağı Şehit Kemal Mahallesi’nde kilit parke taşı döşeme işini bitiren ekipler ağaç altı sulama tesisatı, çim aydınlatma sistemleri de kurarak mahalle sakinlerinin hizmetine sunacak. Ayrıca muhtelif yerlere de iki adet otobüs durağı konulacak.

Çoraklar ve Aşağı Şehit Kemal Mahallesi’ndeki çalışmalarını sonlandıran ekipler ara vermeden Çakmaklı ve Aşağı Şakran’daki çalışmalar için düğmeye bastı. Çalışmalarını belirlenen program çerçevesinde sürdüren ekipler, kısa zamanda buradaki çalışmalarını tamamlayacak.
YORUM EKLE