Dikili’de Dere Yataklarında Temizlik Seferberliği

Dikili Belediyesi Ve İzsu Genel Müdürlüğü'nün Ortaklaşa Yürüttüğü Çalışmalarla, İlçede Bulunan Dere Yataklarında Temizlik Seferberliği Başlatıldı

İzmir 23.08.2014, 14:48 18.02.2015, 23:00
Dikili’de Dere Yataklarında Temizlik Seferberliği

Dikili Belediyesi ve İZSU Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü çalışmalarla, ilçede bulunan dere yataklarında temizlik seferberliği başlatıldı. Organize olarak yürütülen çalışmalarda özellikle temizlik ve ıslah çalışmalarına hız veriliyor.
Dikili Belediyesi ile İZSU Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği çevre dostu çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Kabakum Mahallesi sınırları içerisinden denize dökülen Müsellim Deresi bölgesinde IZSU ekipleri dere içerisinde, Dikili Belediyesi ekipleri de dere kıyıları ile derenin geçtiği havza da temizlik ve bakım çalışması yaptı.
ISLAH VE TEMİZLİK ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ekiplerce koordineli olarak sürdürülen çalışmalarda İZSU ekipleri dere yatağını dolduran moloz atıklarını, kayaları, çöpleri, otları ve çamurları hummalı bir çalışmada iş makinalarıyla temizleyerek suyun akışını rahatlatıldı. Müsellim Deresi’nde İZSU tarafından gerçekleştirilen ıslah ve temizlik çalışmasının ardından bölgede ilaçlama yapılarak sinek ve haşere gibi canlıların üreme noktalarını da kontrol altına alındı.
DERELERİN ETRAFI DA TEMİZLENDİ
Çalışmalar kapsamında Dikili Belediyesi’ne bağlı ekipler de iki ayrı noktada görev yaptı. Belediye ekipleri ilk olarak Müsellim Deresi kenarında ve yakın bölgelerinde bulunan otların, çöplerin ve geçmişten kalan molozların temizliğini yaptı. Ekipler dere kenarlarını yabani otlarından temizledikten sonra son olarak Salihleraltı Elitkent Sitesi bölgesinde geçmişten kalan ve kötü görüntüye sebep olan 80 tonluk molozu bölgeden temizledi. Çalışmalarla ilgili bilgiler veren Başkan Tosun da, “Dikili Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak 30 Marttan bu yana sergilediğimiz dayanışmaya ara vermeden devam ediyoruz. İlçemizde gerçekleştirdiğimiz bu örnek çalışmalar ile sorunları birer birer ortadan kaldırıyoruz. İZSU ile yaptığımız bu işbirlikleri ve Büyük Başkanımız Aziz Kocaoğlu liderliğindeki İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu tam destekle ilçe genelindeki sorunları ortadan kaldırarak ilçemizin önünü önemli ölçüde aydınlatacağız” dedi.

Yorumlar (0)
29°
açık