Didim açıklarında 43 kaçak göçmen yakalandı

Aydın'ın Didim ilçesi açıklarında Yunan adalarına geçmek isteyen 43 kaçak göçmen sahil güvenlik ekipleri tarafından yakalandı. Aralarında çocuklarında bulunduğu 43 kaçak göçmen kıyıya getirildi. Ardından kimlik tespit işlemlerinden sonra İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

İzmir 18.10.2019, 11:53 18.10.2019, 12:05
Didim açıklarında 43 kaçak göçmen yakalandı

Aydın'ın Didim ilçesi kıyılarından Yunan adalarına geçmek için yasa dışı yollarla denize açılan 43 kaçak göçmen yakalandı. Sahil Güvenlik ekiplerince yakalanana kaçak göçmenler kıyıya getirildikten sonra  kimlik tespit işlemlerinden sonra İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Sahil Güvenlik ekipleri, geçen çarşamba günü saat 05.42'de, Didim'in Tuz Burnu açıklarında lastik botta bir grup göçmenin yasa dışı geçiş yaptığı ihbarını aldı. Bölgeye hareket eden Sahil Güvenlik botu ekibince durdurulan lastik botta 35'i Suriye, 6'sı Filistin ve 2'si Mısır uyruklu olmak üzere toplam 43 göçmen yakalandı.

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu göçmenler kıyıya getirildi. Göçmenler, kimlik tespit işlemlerinden sonra İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Yorumlar (0)