Devlet Bahçeli İzmir'de konuştu: İzmir'i hiç kimse çantada keklik görmesin

Cumhur İttifakı'nın liderleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli İzmir Gündoğdu Meydanı'nda vatandaşlara seslendi. Bahçeli ortak mitingdeki konuşmasında 'İzmir'i kimse çantada keklik görmesin he şey değişecektir' Dedi. Detaylar haberimizde...

İzmir 17.03.2019, 15:19 17.03.2019, 15:40
Devlet Bahçeli İzmir'de konuştu: İzmir'i hiç kimse çantada keklik görmesin

Cumhur İttifakı'nın liderleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli İzmir Gündoğdu meydanı'nda vatandaşlara seslendi. Bahçeli ortak mitingdeki konuşmasında 'İzmir'i kimse çantada keklik görmesin he şey değişecektir' Dedi. 

AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın liderleri ilk ortak mitingini İzmir’de gerçekleştirdi.  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Gündoğdu Meydanı’nda toplanan coşkulu kalabalığa seslendi.  Mitinge bakanlar nezdinde katılım oldu. Ayrıca alanda Cumhur İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, milletvekilleri, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, her iki partinin yöneticileri ve devlet bürokrasinin temsilcileri de yer aldı. 

 

Alandan kısa notlar

Adnan Menderes Havalimanı’ndan Gündoğdu Meydanı’na kadar gelen tüm yollarda güvenlik önlemleri alındı. Liman ve Cumhuriyet Meydanı arasında kalan Kordon boyu Türk bayrakları, Atatürk posterleri ile donatıldı.  Gündoğdu’ya akın eden İzmirlilere 100 bin Türk Bayrağı ve 250 bin tane dağıtıldı.  Sahneden uzak kalan vatandaşların liderleri rahat görebilmeleri için 10 tane dev LED ekran ve büyük hoparlör yerleştirildi. Sıkı güvenlik önemlerinin aldığı miting alanına uzak ilçelerdeki vatandaşlar araçlarla taşındı. Liderler Erdoğan ve Bahçeli’nin İzmirlilere hitap etmesi için Yenikapı mitinginde kullanılan 600 ton ağırlığında, 16 metre yüksekliğinde ve 95 metre genişliğindeki sahnenin aynısının Gündoğdu’ya kuruldu görüldü.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğu ve ‘Beka için milli karar’ yazılı dev bir pankart asıldı. Bu pankartın hemen yanında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bulunduğu ve üzerinde ‘Cumhur için istikrar’ yazılı pankart asılırken yine AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi adayı Nihat Zeybekci’nin de ‘Zeybekci çözer, İzmir’e değer’ yazılı bir pankartı alanda yer aldı.  Miting alanında çok sayıda polis ekibi ve sağlık personeli de görev yaptı. Alanın iki farklı noktasına Kızılay çadırları kuruldu. Ayrıca alan içerisinde olası bir sağlık sorununa karşı, yalnızca ambulansların giriş yapabileceği güvenlik koridoru oluşturuldu. 

Bahçeli: Geleceğiniz aydınlık olsun

Mitinde açıklamalar yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Hepinizi muhabbetle selamlıyorum. 31 Mart yerel seçimlerine 2 haftalık bir süre kala Cumhur İttifakı’nın Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen İzmir Açık Hava Toplantısına katılmaktan onur duyuyorum. Şükürler olsun ki İzmir’deyiz ve İzmirli kardeşlerimizle hasret gideriyoruz. Bu seçimlerin ülkemize, İzmir’imize, milli birliğimize hayırlı olmasını, kutlu ve nurlu bir dirilişe kaynaklık etmesini rabbimden niyaz ediyorum. Bu toplantımızın tertip ve temininde katkısı olan her kardeşimi kutluyor, hepinize hoş geldiniz diyorum. Cumhur’unuz kutlu olsun, geleceğiniz aydınlık olsun, Allah hepimizden yar ve yardımcı olsun” sözleriyle konuşmasına başladı. 

Bahçeli: Biz bekamız için ecdadımızdan güç aldık

Genel Başkan Bahçeli, “Aziz İzmirliler, tarihin hiçbir döneminde rahat bırakılmadık. Tehlike ve tedbirlerden mahrum yaşamadık. Devamlı üzerimize geldiler, sürekli çevremizde dolaştılar. Su uyudu düşman uyumadı. Asırlar geçti ne husumet bitti ne hain tükendi! Anadolu’yu fethedişimizin üzerinde 948 yıl geçti ama yankısı hala geçmedi, hesabı hala bitmedi. Bu hesaptan Müslüman Türk Milleti ile haçlıların hesaplaşmasıdır. Bu hesap 15 Mayıs 1919’da İzmir’i işgal edenlerle 9 Eylül 1922’de düşmanı denize süpüren milliyetçi iradenin hala bitmemiş hesabıdır. Bu hesabın bir tarafında büyük Türk Milleti diğer tarafında zalimler, emperyalistler, yerli iş birlikçileri vardır. Bütün niyetleri ile karşımızdadır. Biz bekamız için ecdadımızdan gücümüzü aldık. Şehitlerimizden duamızı aldık. Milli mücadelenin duruşu, cumhuriyetin duruşuyla Cumhur İttifakı’na ruh verdik. Milli bekamız için yan yana geldik. Göğsümüzü siper ettik. Cumhur İttifakı İzmir’in sinesinden çıkan ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin’in gelecek ruhudur. Konak Hükümet Meydanı’na al bayrağımızı çeken Yüzbaşı Şerafettin’in özlemidir. Cumhur İttifakı tam bağımsızlık hamurudur. 104 yıl önce düşman gemilerini Çanakkale’nin derin sularına sırtındaki 215 okkalı mermiyle gömen Seyit Onbaşı’dır. Cumhur İttifakı Mete Han’dan Atilla’ya Bilge Han’dan Abdülhamit’ten Fatih’e Mustafa Kemal’ a kadar çarpan yürek, yükselen bayraktır. Niyetimiz halis, himayemiz Allah destekçimiz ise aziz Türk Milleti’dir” dedi.  

'Kimse İzmir'i çantada keklik görmesin'

Bahçeli sözlerini sürdürürken, “İzmir’in dağlarında çiçekler açacak, altın güneş orada sırmalar saçacak, bozulmuş düşmanlar sel gibi akacak. İzmir’i hiç kimse çantada keklik görmesin. İzmir’i hiç kimse arka bahçesi zannetmesin. İzmir’de bir şey değişecek, her şey değişecektir. Şımaranlara, yolunu şaşıranlara 12 Eylül mirasçılarına İzmir sırtını dönmeli, daha müreeh bir yönetime, daha fazlasını yapacak bir iradeye kucağını açmalıdır. Bu irade Cumhur İttifakı’dır. Büyükşehir adayı da tecrübe ve birikimiyle öne çıkan Nihat Zeybekci’dir. Bütün başkan adaylarına başarılar diliyorum. MHP bütün gücüyle, teşkilat mensuplarıyla Cumhur İttifakı’nın başarısı için çalışacağız. Birlikte başaracağız ve İzmir ağırlıklarından kurtulacaktır” ifadelerini kullandı.  BEKA SORUNU YOK DİYENLER NASILSINIZ? Yeni Zelanda’daki Müslümanlara yönelik terör saldırına değinen Bahçeli, “Beka sorunu yok diyenler nasılsınız? Çanakkale’de yendiklerimiz, İzmir’e kadar kovaladıklarımız tekrar karşımızdadır. Yegane güvence Cumhur İttifakı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir. Bir olursak Çanakkale’de olduğu gibi bu milleti geçemezler. El ele olursak bu milleti yenemezler, cumhuriyeti asla yıkamazlar. Bugünkü tehdit ve tehlikeleri iyi analiz etmenin en önemli yolu tarihten ders çıkarmaktır. Türk tarihi tekerrür eden vakalar zinciridir. Düşmanlar değişse bile emeller aynı, iş birlikçiler tanıdıktır. Bin yıldır yaşadığımız Anadolu coğrafyası üzerinde stratejik tehditleri görmek, bu topraklarda binlerce yıl yaşamanın sırrını çözmek demektir.  Bugünü anlamak için Çanakkale’ye bakmak gereklidir” açıklamasında bulundu.  

Yorumlar (0)