Cumhuriyet fidanları Foça’da yeşerecek

İzmir'de Yaşayan Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi Mezunları, Foça-bağarası’ndaki Ağaçlandırma Sahasında, 13 Bin Fidanlık ‘ankara Bahçelievler Deneme Lisesi Mezunları Ve Dostları Hatıra Ormanı’ Oluşturdu.

Cumhuriyet fidanları Foça’da yeşerecek
İzmir’de yaşayan Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi mezunları, Foça-Bağarası’ndaki ağaçlandırma sahasında, 13 bin fidanlık ‘Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi Mezunları ve Dostları Hatıra Ormanı’ oluşturdu.
Türkiye’nin birlik ve beraberliğini vurgulamak için tasarlanan proje, Orman Genel Müdürlüğü-Ege Orman Vakfı nezaretinde gerçekleştirildi. Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi mezunlarından 200 kişilik bir grup, Bağarası’ndaki ağaçlandırma sahasına gelerek, hatıra ormanının fidanlarını dikti. Deneme Liselilere, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ve Belediye Meclis Üyeleri de eşlik etti.
Ağaç dikmenin ve doğayı korumanın çok kıymetli bir çaba olduğunu belirten Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, "Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi mezunlarına, Hatıra Ormanı projesini 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızda yaşama geçirip, Foça Halkıyla paylaştıkları için çok teşekkür ederim" dedi.
YORUM EKLE