Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi İzmir'den duyurdu! |AK Parti İzmir ilçe başkan adayları...

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi İzmir'den duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün İzmir'de AK Parti İzmir ilçe belediye başkanlarını açıkladı.

İzmir 05.01.2019, 16:10
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi İzmir'den duyurdu! |AK Parti İzmir ilçe başkan adayları...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İzmir adaylarının tanıtım toplantısında konuştu. Erdoğan konuşmasına Şehir polis Memuru Fethi Sekin'e rahmet dileyerek başladı. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Sevgili İzmirliler, İzmir teşkilatımızda görev yapan değerli dava arkadaşlarım, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Bugün ikinci şehadet yıl dönümüne eriştiğimiz kahraman polis memurumuz Fethi Sekin'i rahmetle ve minnetle anıyorum. Fethi Sekin kardeşimiz bu mücadelesi ile tüm dünyaya tarihi bir mesaj vermiştir. 

Kardeşlerim bugün buraya, mahalli idareler seçimindeki adaylarımızı tanıtmak için geldik. Kendilerini şimdiden tebrik ediyor ve başarılarını diliyorum. Kardeşlerim İzmir'in dağlarında çiçekler açar diyoruz ya, o çiçekler bizim istiklal aşkımızın çiçekleridir, birliğimizin, dirliğiminiz çiçekleridir. İzmir'i yurt edinen kardeşlerimiz birlik ve beraberlik içinde hayatlarını sürdürüyor, İzmir bir anne şehirdir. Bilirsiniz Zübeyde Hanım da burada yatıyor. İzmir sadece İzmirlilerin değil, 81 milyonun şehridir.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN YÜKSEK İHRACAT RAKAMINA ULAŞTIK

Rabbim hepinizden razı olsun, değerli kardeşlerim İzmir'de sadece vatanımızın bağımsızlığı değil, ekonomik bağımsızlığımızın da temellerini attık. Bizler hep İzmir İktisat Kongresi'ni konuşuruz. AK Parti iktidarları döneminde ülkemizi hızlı şekilde kalkınma sürecine soktuk. 168,1 milyar dolarla cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaştık. Türkiye'yi 3.5 kat büyütürken, İzmir'i ihmal etmedik. Son 16 yılda İzmir'e 67 katrilyon yatırım yaptık. İzmir'e yapılan yatırım işte bu. Yani en fazla milletvekilini biz çıkarmadık demedik, çünkü İzmir özellikliydi, bu yatırımların yapılması gerekliydi, yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.

İZMİR 2 BİN 60 YATAK KAPASİTELİ DEV BİR ŞEHİR HASTANESİNE KAVUŞACAK

Yaptığımız kentsel dönüşümle İzmir'de 18 bin konut projesini hayata geçirdik. Sağlıkta 35'i hastane toplam 109 tesisi hizmete soktuk. İzmir Bayraklı şehir hastenesi yapılıyor. İzmir 2 bin 60 yatak kapasiteli dev bir şehir hastanesine kavuşacak.

MODERN DEPOLAMALAR KURULACAK

CHP demek hava kirliliği demektir, çöp, yolsuzluk, yokluk demektir. İnşallah Nihat Zeybekçi ile en kısa zamanda burada vahşi depolamalar yerini modern depolamalara bıracaktır. Böylece, enerji üretimi olacak. Vahşi depolamanın yapıldığı yerler kalkacak. Çevreci biziz, bunlar çevrecilikten anlamaz.

İZMİR'DE YAPIMI DEVAM EDEN 21 YOL PROJESİ BULUNUYOR

İzmir'de yapımı devam eden, 2 katrilyon 140 Trilyon maliyetli 21 yol projesi bulunuyor. Her şey İzmir için... Ödemiş-Kiraz arasına hızlı tren hattı yapmak için hazırlıklara başladık. İzmir'e maliyeti 3 katrilyon lira olan toplam 5 istasyondan oluşan Halkapınar - Otogar metro hattının en kısa sürede ihalesi yapılacak. İzmir'in içme suyu problemini de biz çözdük.

''MÜJDELERİ VERİYORUM'' DEYİP AÇIKLADI

İzmirli çiftçilere toplamda 3,5 katrilyon tutarında tarımsal destek verdik. Bu ay sonuna kadar ocak içinde ödenecek tarımsal desteklerin müjdesini veriyorum. Fark ödemesi, buğday, mısır, çeltikte 550 milyon TL, buzağı desteği ödemeleri 525 milyon TL, çiğ süt desteği ödemeleri 340 milyon TL, yem bitkileri desteği 269 milyon TL, sertifikalı tohum desteği 100 milyon TL, diğer desteklemeler 167 milyon TL. Toplam 2 milyar 35 milyon TL. 

2019 AK PARTİ İZMİR İLÇE BAŞKAN ADAYLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'nin İzmir'deki  30 ilçe belediye başkan adayını açıklıyor işte o isimler :

Balçova Belediye Başkan Adayı - Evrim Özen

Bayındır Belediye Başkan Adayı – Uğur Demirezen

Bayraklı Belediye Başkan Adayı – Ali Aslan

Bergama Belediye Başkan Adayı – Hakan Koştu

Beydağ Belediye Başkan Adayı – Ogün Asil Aydoğdu

Bornova Belediye Başkan Adayı – Reşat Gençtürk

Buca Belediye Başkan Adayı: Mustafa Arslan

Çiğli Belediye Başkan Adayı: Okan Korkmaz

Gaziemir Belediye Başkan Adayı: Nazmi Yılmaz

Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı: Burcu Dereci

Karabağlar Belediye Başkan Adayı: Bilal Doğan

Karaburun Belediye Başkan Adayı: Ferhan Eroğlu

Karşıyaka Belediye Başkan Adayı: Ayda Maç

Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı: Arif Uğurlu

Kınık Belediye Başkan Adayı: Sadık Doğruer

Kiraz Belediye Başkan Adayı: Saliha Özçınar

Konak Belediye Başkan Adayı: Melek Eroğlu

Yorumlar (0)
24°
açık