Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'de konuştu: 'İzmir ibreyi tersine çevirecek'

Cumhur İttifakı liderleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli yerel seçimler öncesi ilk ortak mitinglerini İzmir Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan mitingde İzmir projelerini sıraladı ve İzmirli vatandaşlara seslenerek, 'İzmir ibreyi tersine çevirecek' dedi. Detaylar haberimizde..

İzmir 17.03.2019, 15:42 17.03.2019, 17:33
Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'de konuştu: 'İzmir ibreyi tersine çevirecek'

Cumhur İttifakı liderleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli yerel seçimler öncesi ilk ortak mitinglerini İzmir Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan mitingde İzmir projelerini sıraladı ve İzmirli vatandaşlara seslenerek, 'İzmir ibreyi tersine çevirecek' dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'de Cumhur İttifakı’nın ilk ortak mitinginde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "İzmir için dişe dokunur tek bir hizmeti olmayanlar bu şehri yıllarca belli korkular üzerinden istismar ettiler. Bu seçimlerde İzmir'e bir büyükşehir belediye başkanı adayı gösterdiler, bu aday CHP'nin adayı değildir. Bu kişi bizatihi Kılıçdaroğlu'nun kendi adayıdır. Adaylık icazetini Kandil'den almıştır" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları

Son bir yılda dördüncü defadır İzmirli kardeşlerimle hasret gideriyorum. İnşallah zeferi kutlamak için tekrar geleceğiz. Bugün MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile huzurluranızda olduk. Bizimki Cumhur İttifakı'dır. Buraya çok önem verdiğimiz için ilk ortak mitingi İzmir'de yapıyoruz. Bizim bu birlikteliğimiz pazara kadar değil mezara kadar sürer. Türk siyasetinin en dirayetli siyasetçisi olarak gördüğüm Sayın Bahçeli ile birlikte tuzakları birer birer bozarak yolumuza devam ediyoruz. Sayın Bahçeli'ye ve MHP'ye gönül vermiş tüm kardeşlerimize bugüne kadar sergiledikleri asil duruş için şükranlarımı sunuyorum. 

'Körfezdeki kokuyu yok edebildiler mi?'

İzmir'i hasbi bir muhabbetle seviyoruz. Birileri çıkmış terör örgütünün desteğiyle bu şehirde kendine yol açmaya çalışıyor. İzmir için dişe dokunur tek bir hizmeti olmayanlar bu şehri yıllarca belli korkular üzerinden istismar ettiler. Şimdi gösterdikleri aday da böyle bir aday. Onlardan buraya hiçbir fayda gelmez. İzmir'in körfezine bakın bu kokuyu yok edebildiler mi?

Bunların dile getirdikleri korkulardan hangisi doğru çıktı? İnsanımızın giyimine mi karıştık? 17 yıldır iktidardayız. Herkes istediği gibi giyiniyor. Şu anda inanıyorum ki, bu kerdeşlerim en güzel cevabı veriyorlar.

'Adaylık icazeti Kandil'den'

Bu seçimlerde İzmir'e bir büyükşehir belediye başkanı adayı gösterdiler, bu aday CHP'nin adayı değildir. Bu kişi bizatihi Kılıçdaroğlu'nun kendi adayıdır. Her yönüyle örtüşüyor. Yalansa yalan, iftiraysa iftira. Adaylık icazetini Kandil'den almıştır. Bu adayın İzmir'e hizmet etmek gibi derdi yok. CHP'nin Buca adayını son anda değiştirmesinin sebebi de İzmir'e sadece rant anlayışıyla yaklaşıyor olması. İzmirlileri umursamıyorlar. Amaçları belediye yönetimini bölücü örgüte teslim etmek. Bölücü örgütün emrindeki partinin eş başkanı bu gerçeği zaten açıkca itiraf etti. 

Kim kimi destekliyor belli değil

31 Mart bir beka mücadelesinin adıdır. Bu beka mücadelesini biz kazancağız inşallah. Bölücü terör kontenjanından İzmir'de de çok isim var. Geçmişte İzmir'deki her seçimde aday gösteren parti 31 Mart'ta niye listelerde görünmüyor. Bu seçimde CHP adına yarışıyorlar. İzmir'de ve diğer pek çok yerde kimin kimi desteklediği belli olmayan bir ittifaktan ülkeye hayır gelir mi? Sizlerden bu maskeli baloyu 31 Mart'ta sona erdirmenizi bekliyorum. Cumhuriyetin sadece adını kullanıp, istikbalimize de istiklalimize de saygısı olmayanlara dersini bu seçimde vereceğinize inanıyorum. İzmir ibreyi tersine çevirecek.

Erdoğan İzmir projelerini sıraladı

İzmir'e son 17 yılda 67 katrilyon yatırım yaptık. İzmir'in neresinde çarpık kentleşme varsa, kurtaracağız. İzmir'e yaraşır millet bahçesi yapmak için çalışmalar başladık. 

İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate indirecek İstanbul-İzmir Otoyolu projesini bu yıl bitiriyoruz. Yol medeniyettir, su medeniyettir. Yolu, suyu olmayan gayrimedenidir.

Zeybekci kardeşimiz İzmir'in trafiğini çile olmaktan çıkaracak projeleri hazırladı. Şehrimizin trafik sorunu çözülecek.

14 baraj daha inşa ediyoruz.

İzmir, susuzdu. İzmir'i susuz bırakamazdık. Gördes Barajı ve dev isale hattı ile şehrin en önemli problemini CHP belediyesi değil biz çözdük.

İzmir geçen yıl 10,2 milyar dolar ihracatla farkını ortaya koydu.

"İslam dünyasından kaynaklanan terör" diyor. Yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede, ana muhalefetin başındaki bir adam olarak sen nasıl böyle bir ifade kulanabilirsin?

Senin atan bile bizi süremedi, geleceğiniz varsa göreceğiniz de var.

Yorumlar (0)