banner123

Çocuklara istismar eğitimi

Çocuk istismarı ve cinsel taciz olayları aileleri tedirgin ederken, Buca Belediyesi de İzmir Emniyeti Çocuk Şube Müdürlüğü ile işbirliği yaparak Pırlanta Merkezleri’nde cinsel istismara karşı eğitim seminerlerine başladı.Çocuk istismarı...

İzmir 15.12.2016, 10:46
Çocuklara istismar eğitimi
Çocuk istismarı ve cinsel taciz olayları aileleri tedirgin ederken, Buca Belediyesi de İzmir Emniyeti Çocuk Şube Müdürlüğü ile işbirliği yaparak Pırlanta Merkezleri’nde cinsel istismara karşı eğitim seminerlerine başladı.

Çocuk istismarı ve cinsel taciz vakaları halk tarafından tedirginlikle izleniyor. Cinsel istismarın önüne geçmenin, aileleri ve çocukları bilinçlendirmeyle çözülebileceğinin farkındalığıyla hareket eden Buca Belediyesi, İzmir Emniyeti Çocuk Şube Müdürlüğü işbirliğiyle ilçedeki Pırlanta Merkezleri’nde “Çocuk istismarına hayır” semineri düzenledi. Kentteki altı Pırlanta Merkezi’nde uzman psikolog tarafından verilen eğitimlerde 3-6 yaş arası çocuklara, istismardan korunma ve önleme yöntemleri yaşlarına uygun olarak anlatıldı. Seminer, 16 Aralık Cuma günü de veliler için Şirinyer Düğün Salonu’nda düzenlenecek.

İzmir Emniyeti Çocuk Şube Müdürlüğü’nden çocuk psikoloğu Aydın Demirdiyar tarafından verilen eğitimlerde, çocukların tanımadıkları kişilere karşı nasıl davranmaları gerektiği, bedenlerine izinsiz dokunulamayacağı, tedirginlik ve rahatsızlık oluşturan davranışla karşılaştıklarında nasıl davranmaları gerektiği anlatıldı. Buca Belediyesi, çocuklara yönelik olarak Şirinyer, Ufuk, Betontaş, Kozağaç, Gediz ve Çamlıkule Pırlanta Merkezleri’nde verilen eğitimlerin ardından 16 Aralık Cuma günü de Şirinyer Düğün Salonu’nda veliler için de “Cinsel istismara hayır”semineri düzenleyecek.
Yorumlar (0)