Çocuklar bayramı yeni kıyafetlerle karşılayacak

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri, Batmanlı çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında...

Çocuklar bayramı yeni kıyafetlerle karşılayacak

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri, Batmanlı çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında gösteri yapmak isteyen Batman’ın Kozluk İlçesi Çayönü Çıkarlar İlkokulu öğrencileri, İzmir Ekonomili modacıların tasarımlarıyla danslarını sergileyecek.

İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Elvan Özkavruk Adanır, Doktor Öğretim Üyeleri Ebru Corsini, Dilek Himam Er, Öğretim Görevlisi Jörn Fröchlich ve öğrenciler, üniversite bünyesinde artmış kumaşlardan öğrenciler için kıyafet tasarladı ve dikimini yaptı.

Prof. Dr. Adanır, 4 kız 4 erkek öğrenci için kıyafet tasarladıklarını belirterek, “Çocukların talebi bizleri duygulandırdı ve özellikle çocuklara armağan edilmiş bir bayramda biz de çocukları sevindirelim istedik. Öğrencilerimizle gönüllü olarak onlara gösterilerinde kullanabilecekleri kıyafetler diktik. Dantellerle süslemeler yaptık. Müdür Yetkili Öğretmen Hasan Güneş ve öğretmen Ayşe Yıldırım’ın bize ulaşmasıyla çocuklara güzel bir armağan hazırladığımızı düşünüyorum. Öğretmenlerimiz, çocukların daha büyük bir hevesle gösterilerine hazırlandığını aktardı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında onları sevindirmek bizlere gurur verdi” dedi.
YORUM EKLE