Çocuğunu Alıp İntihar Etmek İstedi

5 Yaşındaki Oğlunu Kucağına Alıp İntihar Teşebbüsünde Bulunan Ahmet Ö.'Yü Polis Ekipleri Etkisiz Hale Getirdi.

İzmir 16.01.2015, 19:34 18.02.2015, 22:59
Çocuğunu Alıp İntihar Etmek İstedi
İzmir’de, bir sığınma evine yerleştirilen devlet korumasındaki eşini 5 yaşındaki oğlu ile görmeye gelen Ahmet Ö., Bornova’da bir inşaatın 4. katına oğluyla çıkarak intihar teşebbüsünde bulundu.

Olay, saat 11.00 sıralarında, Altındağ Kamil Tunca Bulvarı otogar kavşağındaki atıl durumda bulunan bir inşaatın 4’üncü katında meydana geldi. Denizli’nin Çivril ilçesinde yaşayan iş makinası operatörü 28 yaşındaki Ahmet Ö., iddiaya göre 6 yıllık eşi G.Ö. ile şiddetli geçimsizlik ve tartışmaların sonunda, G.Ö. polisten koruma talep etti. Bu süreçten sonra devlet koruması altına alınan G.Ö. İzmir’de bir sığınma evine yerleştirildi. Ahmet Ö de 5 yaşındaki çocuğu O.Ö. ile yalnız kaldı. Eşinin evden ayrılmasına dayanamayan Ahmet Ö., oğlunu ve kayınvalidesini yanına alıp sabahleyin İzmir’e geldi.

POLİS DALGINLIĞINDAN YARARLANIP KURTARDI
İzmir otogarına iner inmez oğlu O.Ö’yü yanına alan Ahmet Ö., otogar çıkışında gözüne kestirdiği dört katlı atıl inşaatın 3’üncü katına çıktı. Torunu ile damadının inşaata çıkıp intihar edeceğini söylediğini gören kayınvalide durumu polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdi. Kısa süre sonra gelen polis etrafta güvenlik önlemi alırken itfaiye ekipleri, inşaatın altına hava yastığı açtı. Sağlık ekipleriyse hazır bekledi. Beş yaşındaki O.Ö. babasının kucağında korku dolu anlar yaşarken, Ahmet Ö., 3. katın balkonunda tur atmaya başladı. Polis ve itfaiye ekipleri Ahmet Ö.’nün yanına gidip ikna etmek için konuşmaya başladı. Konuşma sırasında Ahmet Ö.’nün dalgınlığından yararlanan polis, baba oğulu balkondan uzaklaştırdı. Oğlunu kucağından indirmeyen Ahmet Ö., polis ekiplerince gözaltına alınarak ifadesi alınmak üzere Altındağ Polis Merkezi’ne götürüldü.
Yorumlar (0)
23°
açık