Çiğli’de Makedon Göçmenleri Zirvesi

Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, Çiğli’De Yoğun Nüfusu Bulunan Makedon Göçmenlerinin Kurduğu Ege Makedonya Göçmenleri Derneği’Nin Kalabalık Üye Grubuyla Bir Araya Geldi

Çiğli’de Makedon Göçmenleri Zirvesi
Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, Çiğli’de yoğun nüfusu bulunan Makedon göçmenlerinin kurduğu Ege Makedonya Göçmenleri Derneği’nin kalabalık üye grubuyla bir araya geldi.

Ege Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı Kemal Uzunkaya ve beraberindeki heyet Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’ı makamında ziyaret ettiler. Başta Türkiye-Makedonya ilişkileri, göçmen sorunları, yaşanan güncel gelişmelerin konuşulduğu görüşmede, Çiğli’de yaşayan Makedon göçmenlerinin cumhuriyet değerlerine sahip çıkmada önemli bir rol üstlendiğini belirten dernek başkanı Kemal Uzunkaya, “Belediye başkanı olarak zor bir görev üstlendiniz. Çiğli’de yaşayan herkes için ortak bir paydada buluşabileceğimiz, birbirimizi yargılamadan anlayabileceğimiz bir çalışma içinde olmalıyız. Cumhuriyetimizin değerlerine her dönemde sadık kalan Makedon göçmenleri olarak Çiğli Belediyesi’nin yürüteceği tüm çalışamlarda aktif olarak yer almak istiyoruz” diye konuştu.

“ÇİĞLİ CUMHURİYET DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKAN BİR KENTTİR”
Son derece renkli geçen toplantıda Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, “Çiğli’de yoğun olarak nüfusu bulunan Makedonların dernek çatısı altında toplanmasını önemsiyorum. Dernek olarak çalışmalarını yakından takip ediyorum. Çağdaş bir bakış açısı olan, cumhuruyetimizin değerlerine sahip çıkan, ufku aydınlık çalışamalar yürüten bir dernek olarak sizleri faaliyetlerinizden ve bakış açınızdan dolayı tebrik ediyorum. Çiğli her gün kendini yenileyerek gelişen, büyüyen ve kuzeyin parlayan yıldızı olma iddasına her gün biraz daha yaklaşan bir kenttir. Sizlerle birlikte güzel işlere imza atacağız” dedi.

“STK’LARI GÜÇLENDİRECEĞİZ”
Bütün dernekleri aynı çatı altında toplayarak çalışma imkanı sağlayacakları demokrasi kampusu projesini hayata geçirmeyi planladıklarını söyleyen Başkan Hasan Arslan, “Biz Çiğli Belediyesi olarak derneklerin kendi aralarıdaki dayanışma ve iş birliğini çok önemsiyoruz. Derneklerin hepsi birbirine sahip çıkmalı. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağız. Demokrasi kampusu için çalışacağız. Derneklerimizi güçlü hale getireceğiz” diyerek sözlerini noktaladı. Ege Makedon Göçmenleri Dernek ve yöneticilerinin hazır bulunduğu görüşmede Başkan Kemal Uzunkaya Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’a derneklere vermiş olduğu destek ve göstermiş olduğu samimiyetten dolayı teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:00
YORUM EKLE