Çiğli deve güreşleri ile şenlenecek

Çiğli’de geleneksel hale getirilen Deve Güreşleri Festivali’nin 7.si Pazar günü Harmandalı Futbol Sahasında yapılacak. Ege’nin dört bir yanından gelen develer gün boyu güreşseverlere şölen tadında bir program sunacak.Çiğli Belediyesi...

Çiğli deve güreşleri ile şenlenecek
Çiğli’de geleneksel hale getirilen Deve Güreşleri Festivali’nin 7.si Pazar günü Harmandalı Futbol Sahasında yapılacak. Ege’nin dört bir yanından gelen develer gün boyu güreşseverlere şölen tadında bir program sunacak.
Çiğli Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Deve Güreşleri Şenliği bu yıl da hız kesmeden devam edecek. Ege’nin dört bir yanından gelen 120 devenin yarışacağı şenlikler Harmandalı Futbol Sahasında, Pazar günü saat 11.00’de başlayacak. Her yıl katılımın yüksek olduğu ve ücretsiz olarak izlenebilecek festivale bu yıl da ilginin büyük olması bekleniyor.
Tüm İzmirlileri festivale davet eden Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, “Harmandalı bölgemiz deve güreşlerine geçmişte de defalarca ev sahipliği yaptı. Özellikle deve güreşleri gibi gelenekselleşmiş festivaller, Çiğli’de yaşatılması gereken önemli organizasyonlardır. Çiğli halkının mutlu olduğu bir gün geçirmeleri, eğlence ve spora doymaları bizim için çok önemli. Her hizmet ve projemizde vatandaşımızın memnuniyetini düşünerek iş yapıyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da festivalimize yoğun ilgi bekliyoruz. Bu ve bunun gibi birçok sosyal projeyi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
YORUM EKLE