CHP İzmir kadınlarından meclis listelerine tepki!

CHP İzmir kadınlarından meclis listelerine tepki geldi. CHP İzmir'deki belediye meclis üyeleri listelerine kadın kollarından ve gençlik kollarından itiraz geldi...

İzmir 20.02.2019, 12:35
CHP İzmir kadınlarından meclis listelerine tepki!

CHP İzmir kadınlarından meclis listelerine tepki geldi. CHP İzmir'deki belediye meclis üyeleri listelerine kadın kollarından ve gençlik kollarından itiraz geldi... İzmir'de belediye meclis üyesi aday listeleri CHP'de kadınları ve gençleri memnun etmedi. Kadın Kolları İzmir İl Başkanı Nurşen Balcı, bazı ilçelerde yüzde 33 cinsiyet kotasına uyulmadığı için itiraz edeceklerini söyledi. Nurşen Balcı, "İlçe kadın kolları başkanlarına yazı yazdım. Cinsiyet kotasına uyulmayan ilçeler var" dedi. Listelerin kadınların içine sinmediğini kaydeden Nurşen Balcı, "İçimize sinmedi. Gerçekten kadın örgütünün emeğinin yeteri kadar değerlendirildiğini düşünmüyoruz. Biz her zaman alanlardayız, çalışmalarımızı her zaman sürdüreceğiz ama kadınlara gerekli desteğin verildiğini düşünmüyorum" diye konuştu.

Kadınların haklarını alamadıklarını savunan Balcı, "Üzüldük bu duruma. Hepimizde kadın duyarlılığı var. Cumhuriyet değerlerine hepimiz sonuna kadar inandık, hepimiz sonuna kadar mücadelemizi yapacağız. Şu an için seçimlere odaklanacağız. Ama seçimlerin ardından artık kadınların listelerde yeteri kadar olmamasının, kadın emeğinin yeteri kadar olmamasının mücadelesini yapmak zorundayız" dedi. Siyasi Partiler Kanunu'ndan ve tüzükten gelen haklarını kullanacaklarını vurgulayan Balcı, ilçe kadın kolları aracılığı ile ilçe seçim kurullarına gerekli itirazları yapacaklarını belirtti.

Yorumlar (0)