CHP İzmir Bornova'da istifalar

CHP İzmir'de peş peşe şok istifalar... CHP Bornova İlçe Eski Başkanı Nevzat Kavalar ve ekibi mevcut yönetimi düşürmek için düğmeye bastı. 13 istifayı bulmak için yürütülen çalışma sonunda 10 ilçe yöneticisi istifa etti

CHP İzmir Bornova'da istifalar

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) kurultay tartışmaları devam ederken, İzmir’de imza hareketine İl Eski Başkanı Asuman Ali Güven ile birlikte öncülük eden isimlerden olan ve Genel Merkez’e bayrak açan Bornova İlçe Eski Başkanı Nevzat Kavalar, CHP Bornova İlçe Başkanı Asım Güven ve yönetimini düşürmek için de harekete geçti.

Kavalar ve ekibi, başkan ve yönetimi düşürmek için gereken 13 istifayı bulmak için çalışma yürüttü. 

Ekiple birlikte hareket eden yöneticilerin dışında yönetim içinde tarafsız kalan isimlerle de ikna görüşmesi yaptı. 

Çalışmalar sonunda CHP Bornova İlçe Örgütü’nden 10 yönetici istifa etti. İstifa dilekçelerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Merkez yönetiminin yanı sıra CHP Bornova İlçe Başkanı Güven ve yönetiminin de başarısız olduğu vurgulandı. 

Ancak muhalif hareketin hamlesi yeter sayı olan 13’e ulaşmadığı için CHP Bornova İlçe Yönetimi düşmedi. İlçe Başkanı Güven istifalar sonrası yedek listede yer alan yöneticileri yönetime davet etti. 

Kavalar ve ekibinin 10 istifayla sonlanan hamleyi başarıya ulaştırmak için yedek listede yer alan partililere de yönetime girmemeleri konusunda pres yapacağı öğrenildi. Öte yandan İl Başkanlığı'nın da ilçe başkanlığını görevden alma kararı verebileceği öğrenildi. 

ilçe yönetim kurulu üyeleri Zübeyde Çelik, Ömür Çayırlı, Hatice Değirmenci, Sinan Kaya, Okan Balcıoğlu, Metin Arhan, Ecem Gül Uzar, Bülent Aysal, Hasan Aydın ve Serap Balcı'nın bugün görevlerinden istifa ettiklerini belirten dilekçelerinin kendisine ulaştığını söyledi.

İstifa edenlerin "gördükleri lüzum üzerine" böyle bir karar aldığını ifade eden Güven, "Önceki ilçe başkanımız Nevzat Kavalar'ın milletvekili adaylığından dolayı arkadaşlarla hep birlikte yönetime girmiştik. Biz de desteklemiştik ama milletvekili adaylığı olmadı. Arkadaşlar, onun devamını sürdürme gayretindeler." diye konuştu.

Görevlerinden istifa eden ilçe yönetim kurulu üyelerinin yerine yedek üyelerin geleceğini kaydeden Güven, yönetimin düşmesinin söz konusu olmadığını, örgütçe CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olduklarını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 23:51
YORUM EKLE