CHP İzmir başkan adayları açıklandı mı? CHP İzmir büyükşehir başkan adayı...

CHP İzmir için kritik gün bugün. Yapılan toplantıda İzmir başkan adaylarının açıklanması bekleniyor. Vatandaşlar CHP İzmir başkan adayları açıklandı mı? sorusunun yanıtını arıyor. Aziz Kocaoğlu aday mı olacak? CHP İzmir büyükşehir başkan adayı kim olacak...

İzmir 16.01.2019, 13:22
CHP İzmir başkan adayları açıklandı mı? CHP İzmir büyükşehir başkan adayı...

CHP İzmir için kritik gün bugün. Yapılan toplantıda İzmir başkan adaylarının açıklanması bekleniyor. Vatandaşlar CHP İzmir başkan adayları açıklandı mı? sorusunun yanıtını arıyor. Aziz Kocaoğlu aday mı olacak?  CHP İzmir büyükşehir başkan adayı kim olacak... 

PM toplantısı sonrası İYİ Parti ile uzlaşılan il ve ilçe belediye adaylarının ilan edilmesi bekleniyor. İzmir Büyükşehir Belediye adayının yanı sıra, İzmir'in bazı ilçe adaylarının da açıklanması bekleniyor. CHP bugüne kadar 15'i büyükşehir 28'i de il belediye başkan adayını açıkladı. İstanbul'un ilçe adaylarının ise bugünkü toplantıda gündeme gelmeyeceği belirtildi. CHP ile İYİ Parti arasındaki görüşmelerin devam etmesi nedeniyle İstanbul ile İzmir'in kalan ilçelerinin ise ocak ayının sonunda yapılması planlanan toplantıda duyurulacağı kaydediliyor.

İZMİR ADAYININ KİM OLACAĞI BİLGİSİ YER ALMADI

Toplantıya sunulan aday listesinde İzmir adayı bölümü boş bırakıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MYK toplantısı sırasında İzmir adayını önerebileceği ya da bir sonraki PM toplantısına bırakacağı belirtildi.

Şu ana kadar beş grup halinde 628 belediye başkan adayını açıklayan CHP, bugün de "altıncı grup" adaylarını belirleyerek kamuoyuna ilan edecek. Bu çerçevede Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, açıklanacak adayların listesini 11.00'de toplanan MYK'sına sundu.

Milliyet'in edindiği bilgilere göre listede, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olacağı bilgisi yer almadı. Kılıçdaroğlu'nun İzmir adayının ismini MYK toplantısı sırasında önerebileceği ya da bir sonraki Parti Meclisi toplantısına bırakacağı ifade ediliyor. 

KILIÇDAROĞLU-KOCAOĞLU ZİRVESİ

MYK toplantısı öncesi Kılıçdaroğlu ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu arasında bir görüşme gerçekleştirildi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, genel merkezin süreç içerisinde yeni açıklanacak aday noktasında Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu’nun fikir, düşünce ve önerilerine başvurdu. Kılıçdaroğlu'nun İl Başkanı Deniz Yücel ile ayrı bir görüşme yaptığı öğrenildi. 

Yorumlar (0)