Çakaybeyliler bilimde yine birinci!

Çakaybeyliler bilimde yine birinci... Inspo 2018 Uluslararası Bilim Projeleri Olimpiyatları'na katılan Çakabey Okulları, iki projesiyle finale kalarak her iki projesi ile de uluslararası 1.lik aldı.

Çakaybeyliler bilimde yine birinci!

Inspo 2018 Uluslararası Bilim Projeleri Olimpiyatlar ı3-6 Ekim tarihlerinde İstanbul’da yapıldı.10 ülkeden 386 projenin katıldığı ve 55 projenin finale seçildiği organizasyonda iki proje ile finale kalan Çakabey Okulları, her iki projesi ile de uluslararası 1.lik alarak fen bilimleri alanındaki başarısını bir kez daha ortaya koydu.

Lise öğrencileri Arda Çağan Karagöz ileBerke Korkmazmühendislik dalında ve Tuan Dolmen ve danışman öğretmeni Fulden Ulucan ise enerji kategorisinde 1.lik ödülüne ve 3.000 TL para ödülüne layık görüldüler. Çakabeyliler, dört gün süren yarışmada, İstanbul Üniversitesinden 12 akademisyene ve gelen ziyaretçilere projelerini büyük bir başarı sundular.

Proje Koordinatörü Viki Kalderon yarışmaya katılan öğrencileri ve danışman öğretmenlerini kutlayarak “Öğrencilerimiz fen bilimleri alanında yaratıcılık ve araştırmacılıkları ile geleceğe dair büyük umutlar veriyorlar. Yalnızca bilmek değil, yeni bilgiye ulaşmak konusundaki Çakabey başarıları, eğitim programımızın farklılığını ortaya koymaktadır. İnanıyoruz ki Çakabeyliler, yaşamları boyunca başarıları ile ülkelerini ve bizleri gururlandırmaya devam edecekler” dedi.

YORUM EKLE