Bülent Delican: Ak Parti Kongresine İzmir'den Büyük Katılım

Ak Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Partisinin 1. Olağanüstü Kongresine İzmir'den Büyük Katılım Olduğunu Söyledi.

Bülent Delican: Ak Parti Kongresine İzmir'den Büyük Katılım
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, AK Parti 1. Olağanüstü Kongresi’ni değerlendirdi.

Kongrenin, Türkiye’nin AK Parti ile birlikte son 12 yılda yaşadığı büyük dönüşümün ve inşa sürecinin aynı hızla devam ettirileceğinin açık bir göstergesi olduğunu söyleyen Delican, “Partimiz kurulduğu günden bu yana her daim değişimin ve gelişimin lokomotifi olmuştur. Türkiye, AK Parti ile birlikte her alanda çok hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşamıştır. Bu değişim ve dönüşüm yeni dönemde de devam edecektir. Türkiye, milletin oylarıyla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve delegelerimizin iradesiyle göreve gelen Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun ortak çalışmalarıyla 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine doğru hızla ilerleyecektir. Yeni dönem, 12 yıldır devam eden inşa ve ihya sürecinin nihayete ereceği aydınlık bir dönem olacaktır. Türkiye’nin önü açık, bahtı parlaktır. Ülkemiz geleceğe yönelik olan koşusuna hiç durmadan devam edecektir. Kadim medeniyetimizden aldığımız ilhamla geleceğin lider ve büyük Türkiye’sini hep birlikte oluşturacağız.” dedi.

Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen ve başkentin en büyük salonunu hıncahınç dolduran AK Parti üyelerinin dünyaya bir mesaj verdiğini ifade eden Bülent Delican, “AK Parti’nin cefakâr ve fedakâr mensupları 1. Olağanüstü Kongre ile birlikte dünyaya bir mesaj vermiştir. AK Partililer diyor ki, ‘Bu hareketin kurucusu ve değişmez lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onun güçlü liderliği, cesur ve kararlı duruşu ile Türkiye geleceğe doğru yürümeye devam edecektir. Kendisini Cumhurun Başkanlığı makamına uğurluyoruz. Ancak bu asla kendisine veda ettiğimiz anlamına gelmesin. Şimdi daha güçlü, daha büyük bir aşkla ve kararlılıkla çalışacağımız günler geliyor. Gelecek, Türkiye’nindir. Dünya devletler liginde daha üst sıralarda yer alacak bir Türkiye’ye herkes hazır olsun. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu ile durmak yok yola devam diyoruz’ Dünyaya verilen bu mesaj ile birlikte şimdi Türkiye için çok daha güzel günler başlıyor. Gelecek güzel günler hepimizin olacak. Bir ve beraber olarak, hep birlikte Yeni Türkiye diyeceğiz ve tarihe damgamızı vuracağız.” şeklinde konuştu.

İZMİR’DEN BÜYÜK KATILIM
AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nın 30 ilçeden gelen partililerle birlikte kongreye çıkarma yaptığını, bin 500 partilinin salonda yerlerini aldığını hatırlatan Bülent Delican, “İzmir’de teşkilatımız 1. Olağanüstü Kongremize büyük bir katılım göstermiştir. Şahsım, il başkan yardımcısı ve il yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, ilçe başkanlarım, kadın ve gençlik kollarımızın kıymetli temsilcileri hep birlikte otobüslerle Ankara’ya giderek bu coşkuya ortak olduk. Bir veda değil bir vefa kongresi olan 1. Olağanüstü Kongremize katılım gösteren tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Yeni dönemde hep birlikte el ele, gönül gönüle daha çok çalışacak ve partimizin başarısı için gayret göstermeye devam edeceğiz. Bu vesileyle milletin helal oylarıyla Cumhurbaşkanı seçilen daimi ve ebedi liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı, delegelerimizin iradesiyle yeni Genel Başkanımız seçilen, Türkiye’nin yeni Başbakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nu da tebrik ediyor, yeni dönemin ülkemize, milletimize ve partimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” sözlerini sarf etti.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:00
YORUM EKLE