Buca’da Katı Atığa Örnek Hamle!

Kentin çevre sorunlarıyla yakından ilgilenen Buca Belediyesi, katı atık toplama ve ayrıştırmada çalışmalarını hızlandırdı.

İzmir 09.11.2019, 11:42
Buca’da Katı Atığa Örnek Hamle!

İzmir Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, mevcut sözleşmenin ardından katı atık toplama işlemini, belediyenin öz kaynaklarıyla yapılacağını söyledi.

Düzenli bir çevrenin oluşumu için çalışmalarını hızla sürdüren Buca Belediyesi, ilçe genelinde katı atık toplama ve ayrıştırma çalışmalarını arttırdı.

Buca Belediyesi’nin yeni ve güçlenen ekibiyle Buca’nın 3 bin 700 sokağında adeta ilan ettiklerini ifade eden Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, katı atık toplama çalışmalarının arttığını söyledi.

Başkan Kılıç, “Elimizdeki kaynakları en doğru ve etkili bir şekilde kullanarak, böylesine büyük bir ilçede imkansızı başarıyoruz. Önümüzdeki dönemde yeni ve ayrıştırmaya uygun çöp konteynerleriyle bu rakamı daha da arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

"ÖZ KAYNAKLARLA YAPILACAK"

Başkan Kılıç, “Belediyemizin geçmiş dönem yönetimi tarafından yapılan katı atık toplama ve ayrıştırma sözleşmemiz devam ediyor. Sözleşmenin sona ermesinin ardından ilçe genelinde katı atık toplama ve ayrıştırma işlemini kendi öz kaynaklarımızla gerçekleştireceğiz. Yaptığımız tüm hamlelerle Buca’da temizlik sorununa neşter vurarak, temizlik gündemini kalıcı olarak sonlandıracağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)