Buca Belediyesi’nden Bin 500 Öğrenciye Burs

Buca Belediyesi’nin Bini Ortaokul, 500’ü Lise Olmak Üzere Toplam Bin 500 Öğrenciye Vereceği Bursun Başvuruları, Dün İtibariyle Başladı

İzmir 27.01.2015, 11:53 18.02.2015, 22:59
Buca Belediyesi’nden Bin 500 Öğrenciye Burs
Buca Belediyesi’nin bini ortaokul, 500’ü lise olmak üzere toplam bin 500 öğrenciye vereceği bursun başvuruları, dün itibariyle başladı.
.
Buca Belediyesi bini ortaokul, 500’ü lise olmak üzere toplam bin 500 öğrenciye burs verecek. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 8 aylık burs için başvuru yapmak üzere belediyedeki burs bürosuna gelen hemşehrileri ile sohbet etti. Piriştina, başarı belgeleriyle gelen öğrencilerden derslerine titizlikle çalışmaları yönünde söz aldı.13 Şubat tarihine kadar sürecek başvurular kapsamında burs almaya hak kazanan öğrencilere 8 ay boyunca ortaokul öğrencilerine aylık 75 TL, lise öğrencilerine ise 100 TL destek verilecek.

Belediyede bir burs bürosu oluşturduklarını belirten Başkan Levent Piriştina, ilgi gösteren hemşehrilerine teşekkür etti. Başarı belgesi alarak burs başvurusu yapmaya hak kazanan öğrencileri tebrik eden Piriştina, “Belediye olarak eğitim ve sağlık birinci önceliğimiz. Burslarla az da olsa ailelere ve öğrenci kardeşlerimize bir destek sağlamaya çalışıyoruz. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde eğitim alanında online eğitim sistemi projemizi, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla başlattık. 50 bin öğrenci dağıttığımız aktivasyon kartları ile sanal ortamda ders çalışma imkanı buldu. Ayrıca 3 bin öğretmene de proje kapsamında aktivasyon kartları dağıttık. Bunların dışında Buca Gençlik Eğitim Merkezi (BUGEM) kanalıyla çok sayıda kardeşimize ücretsiz üniversite hazırlık kursları veriyoruz. Çok yakında yeni bir BUGEM binası inşa edeceğimizi de hemşehrilerimize müjdelemek isterim. Eğitim alanında çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

GEREKLİ OLAN BELGELER
Burs için gerekli belgelerin; 2013-2014 öğretim yılı 2. dönem takdir-teşekkür belgesi, 2014-2015 öğretim yılı 1. dönem takdir-teşekkür belgesi, okul müdürlüğünden alınacak öğrenci belgesi, öğrencinin nüfus cüzdanı fotokopisi ve veli adına muhtardan alınacak olan fakirlik belgesi olduğu bildirildi.
Yorumlar (0)
29°
açık