Boyoz yağı Turyağ Puffya tanıtıldı

Turyağ, boyoz, kuru poğaça ve kruvasan gibi ürünlerde kullanılması için Turyağ Puffya yağını geliştirdi. İzmir kökenli firma olan Turyağ, Turyağ Puffya’nın ilk lansmanını İzmir’de yaptı.

Boyoz yağı Turyağ Puffya tanıtıldı

Geçtiğimiz yıl, küresel gıda bileşenleri üreticisi Cargill bünyesine katılan Turyağ, pastacılık yağlarındaki iddiasını yeni ürünleriyle devam ettiriyor. Başta, İzmir’in marka lezzetlerinden biri haline gelen "boyoz" olmak üzere kuru poğaça, kruvasan gibi ürünler için geliştirdiği Turyağ Puffya’yı basına tanıttı. İzmir Wyndham Otel’de gerçekleştirilen basınla sohbet toplantısında konuşan Turyağ Satış Müdürü Halit Görgülü, yerel ve yöresel lezzetlerin Türkiye için önemini vurgulayarak, yeni ürünler için de hazırlıkların devam ettiğinin altını çizdi.

Adını 1916 yılında kurulduğu İzmir’in Turan semtinden alan Turyağ’ın, Cargill tarafından satın alındıktan sonra geçirdiği büyüme ve değişim sürecinin bir parçası olarak piyasaya sundukları ilk yeni ürünün tanıtımını da İzmir’de yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Görgülü, Cargill’in bitkisel yağlar alanındaki küresel uzmanlığı ile Turyağ’m bir asırlık deneyim ve yerel pazar bilgisinin birleşmesinden doğan sinerjinin sektöre yeni bir soluk getireceğine dikkat çekti.

Görgülü İzmir’i seçme sebeplerinden bahsederek, “İzmir’i seçmemizin duygusal anlamı haricinde satış olarak da önemli bir sebebi var. Çünkü ürünümüz boyoz, kuru poğaça ve kruvasan için kullanılan ürün. Dolayısıyla boyoz İzmir’e özgü bir ürün olduğu için ilk lansamınını İzmir’de yapmaya karar verdik. Türkiye’de bölgeden bölgeye poğaçanın yapılış şeklinin değiştiği için bizim hedef kitlemiz Marmara ve Ege Bölgesi’nde bulunan iller” şeklinde konuştu.

“Yaşam tarzıyla birlikte ürünler de gelişiyor”

Turyağ Puffya’nın özelliklerinden ve kullanım alanlarından bahseden Cargill Gıda Pazarlama İletişimi Müdürü Özlem Malkara Ertuğrul, “İnsanların yaşam koşulları giderek değişiyor. Hızlı yaşıyoruz ve evde pek yemek yapmıyoruz; daha çok dışarıdan alıyoruz. Dolayısı ile pastane, hazır yemek sektörü gelişmeye başlıyor. Bununla aynı eksende yağ sektörü de yükselişe geçiyor. Yemeklik yağın tüketimi azalırken kruvasanda kullanılan Puffya yağının tüketimi artıyor. Çünkü yaşam tarzına uyacak yeni ürünler geliştirilmek zorunda kalınıyor” dedi.

Günün devamında İzmirli pastane ustaları ve sektör temsilcileri ile görüşme yapacaklarını dile getiren Ertuğrul Turyağ Puffya’yı workshoplarla birlikte tanıtılacağını söyledi. 

Batyr Berdiyev/ EGE HABER


 

- Ege Haber
Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2015, 16:54
YORUM EKLE