Bornova’da Yeni Dönem Kent Konseyi Çalışmaları Başladı

Bornova’Da Yeni Dönem Kent Konseyi Çalışmaları Başladı

İzmir 29.06.2014, 11:41 18.02.2015, 23:00
Bornova’da Yeni Dönem Kent Konseyi Çalışmaları Başladı

Bornova’da yeni dönem kent konseyinin oluşturulması için ilk adım atıldı. Bornova Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıda, kent konseyinde temsil edilecek 20 muhtar belirlendi.

Yerel seçimlerin ardından Bornova Kent Konseyi’nin yeniden oluşturulması için çalışmalar başlatıldı. İlk olarak kent konseyinde temsil edilecek 20 muhtar belirlendi. Bornova Belediye Başkan Vekili Bülent Çetinkaya’nın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Işıklar Mahallesi Muhtarı Necati Karabulut’un, muhtarların temsilcisi olarak yürütme kurulu üyeliğine aday olması da kararlaştırıldı. Öte yandan yasaya göre kent konseyi bileşenlerinin arasında yeralması gereken kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sendika, noter, baro dernek, vakıf ve siyasi parti temsilcilerine 4 Temmuz Cuma günü saat 17.00’de yapılacak kent konseyi olağan genel kuruluna katılmaları için çağrı yapıldı. Bornova Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılacak genel kurulda yürütme kurulu üyeleri ve kent konseyi başkanı seçilecek.


“İNANCIMIZ TAM”
Kentin kültürel ve tarihi mirasına sahip çıkarak, kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım ve yerinden yönetim ilkelerinin hayata geçirileceği kent konseyi, aldığı kararlarla yönetime ortak olacak. Bornova Belediye Başkan Vekili Bülent Çetinkaya, “5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 70’inci maddesi gereğince Kent Konseyi’nin oluşturulduğunu belirterek, “Kent Konseyi’nde katılımcılığı ve ortak akla dayanan uzlaşmayı esas alacağız. Tarafsız bir yaklaşımla sonuç odaklı çalışma kültürünü benimseyerek birçok güzel işe imza atacağımıza inancımız tam” dedi.

Yorumlar (0)