Bornova konut fiyat artışları AB ülkeleri ile yarışıyor

Ege Ekonomisini Geliştirme Vakfı’nın düzenlediği 3. Ege Ekonomik Forumu’nda, “Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm” konulu panele katılan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornova, konut fiyatlarındaki artışla AB ülkeleriyle adeta yarışıyor” dedi.

İzmir 15.11.2019, 16:28 15.11.2019, 16:52
Bornova konut fiyat artışları AB ülkeleri ile yarışıyor

Ege Ekonomisini Geliştirme Vakfı’nın İzmir Swis Otel’de düzenlediği 3. Ege Ekonomik Forumu’nda, “Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm” konulu panelde konuşan Başkan İduğ, Bornova’nın her geçen gün büyüyen ve gelişen bir kent olduğunu ve konut yatırımlarında büyük rağbet gördüğünü söyledi. İduğ, “Bornova konut fiyatlarındaki artışla AB ülkeleriyle adeta yarışıyor” dedi.

Kent estetiğinden kentsel dönüşüme, sosyal ve ekonomik kalkınma projelerine kadar pek çok alanda önemli projeleri hayata geçirmeye başladıklarını belirten İduğ, bunun ilçenin gelişimine önemli katkılar sağladığını ifade etti. İlçenin konut yatırımlarında büyük rağbet görmesinin bunun önemli göstergelerinden biri olduğuna dikkat çeken İduğ, “İzmir ve Bornova, değer katan yapılarıyla, konut fiyatlarındaki artışta, Avrupa Birliği ülkeleri arasında rekor Almanya’nın, İzmir ve Bornova, AB ülkeleriyle rekabet ediyor. Talep çok fazla” diye konuştu.

İduğ Türkiye’nin en büyük sorununun alt yapı olduğuna vurgu yaparak “Yerel yönetimlerin, alt yapı yatırımlarını gerçekleştiren bütün paydaşlarla koordineli çalışarak, iyi planlama yapması gerekir . Akıllı şehir yarata bilmek için kurumlararası koordinasyonu sağlamalıyız. Benim en büyük hayalim de tüm paydaşlarla koordineli bir şekilde kenti yönetebilmek, gelişimi sağlamak ve gelecek planlamasını yapabilmek” dedi.

Yorumlar (0)