Bornova'da öğrencilere yabancı dil eğitimi verildi

Bornova Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi'nin (BELGEM) Pınarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlediği İngilizce eğitimine katılan ilkokul ve ortaokul öğrencileri, katılım belgelerini aldı.

İzmir 26.05.2018, 14:26 26.05.2018, 15:08
Bornova'da öğrencilere yabancı dil eğitimi verildi

Bornova Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi'nin (BELGEM) Pınarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlediği bahar dönemi İngilize eğitimine katılan 160 ilkokul ve ortaokul öğrencisi katılım belgelerini almanın heyecan ve mutluluğunu yaşadı. Bornova Belediyesi tarafından 2017 yılı yazında hizmete açılan Pınarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlediği eğitime katılan 3, 4, 5, 6 ve 7'inci sınıf öğrencileri yabancı dillerini geliştirme fırsatı yakaladı.

BELGEM'in 6 ayrı merkezinde bahar dönemi süresince toplam 1160 öğrenci yabancı dil eğitimi aldı. Bornova Belediyesi'nin sağladığı imkanlar sayesinde kendi mahallelerinde dil eğitimi alma avantajına sahip olan çocuklar Pınarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenen katılım belgesi töreninde İngilizce şarkılar söyleyedi ve böylece, edindikleri bilgileri ailelerine de gösterdi.

"Geleceğimize umudumuz artıyor"

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Ülkemizin zor günlerinde çocuklarımız, geleceğimize olan umudumuzu artırıyor. Bizim çocuklarımız bizden daha iyi, daha çalışkan ve geleceğe daha umutla bakıyor. Bu nedenle ülkemizin geleceğinden eminiz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine destek olan öğretmenlerimize de emekleri için teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın daha başarılı olması için çalışmaya ve projeler üretmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)
27°
açık