Bini aşkın bisikletsever Çeşme’de buluşacak

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Gran Fondo Çeşme Bisiklet Yarışlarında bini aşkın bisikletseveri ağırlayacaklarını söyledi.Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, ilçenin Gran Fondo Çeşme Bisiklet Yarışlarına ev sahipliği...

Bini aşkın bisikletsever Çeşme’de buluşacak
Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Gran Fondo Çeşme Bisiklet Yarışlarında bini aşkın bisikletseveri ağırlayacaklarını söyledi.
Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, ilçenin Gran Fondo Çeşme Bisiklet Yarışlarına ev sahipliği yapacağını kaydetti. 47 ve 100 kilometrelik parkurlar belirlendiğini ifade eden Dalgıç, müsabaka hakkında bilgiler aktararak, "Bu hafta sonu da Gran Fondo bisiklet etkinliği çerçevesinde bini aşkın insanı Çeşme’de ağırlamayı planlıyoruz. Bu etkinlikte bisiklet dolu güzel bir hafta sonu yaşayacağız. Pazar günü iki etaplı olmak üzere 47 ve 100 kilometrelik parkurlar belirlendi. Doğal güzelliklerle dolu bu parkurlarda bisikletseverler Çeşme’nin güzelliklerini bir kez daha görecekler" diye konuştu.
Programlarda neler var?
Çeşme’de bisiklet yolları yapmaya başladıklarını vurgulayan Dalgıç, "Çeşme ve çevresinde gerçekleştirdiğimiz yayalaştırma projesi ve etrafındaki bisiklet parkurları bunun en güzel örneğidir. Bu dönem içerisinde bisiklet yolu geliştirme çalışmaları hala devam ediyor. Cumartesi günü 10.30’da VeloTÜRK Fun Ride etkinliği renkli görüntülere sahne olacak. 12.00’de ise çocuklar için güvenli bisiklet eğitimi gerçekleştirilecek. 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Yanturalı ise bisiklet yaralanmaları üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek. Pazar günü ise 47 ve 100 km’lik yarışın startı saat 09.00’da Çeşme Kalesi önünde başlayacak. Yarışın ödül töreni ise saat 15.00’de gerçekleştirilecek" dedi.
YORUM EKLE