Bin 20 anne bilgisayar öğrendi

İzmir’in Ödemiş ilçesinde, yaklaşık iki yıldır yürütülen ‘Annem Bilgisayar Öğreniyor’ projesinde ilk sertifika töreni yapıldı.Ödemiş Halk Eğitim Merkezi ve Ödemiş Belediyesi işbirliği ile düzenlenen ‘Annem Bilgisayar Öğreniyor’...

İzmir 03.11.2016, 17:39
Bin 20 anne bilgisayar öğrendi
İzmir’in Ödemiş ilçesinde, yaklaşık iki yıldır yürütülen ‘Annem Bilgisayar Öğreniyor’ projesinde ilk sertifika töreni yapıldı.
Ödemiş Halk Eğitim Merkezi ve Ödemiş Belediyesi işbirliği ile düzenlenen ‘Annem Bilgisayar Öğreniyor’ projesi kapsamında sertifika töreni düzenlendi. İki yıldır devam eden proje kapsamında 67 kurs merkezinde toplam bin 20 anne bilgisayar eğitimi alırken, törende, başarı sağlayan 780 anne sertifikalarına aldı. Ödemiş Belediyesi Perşembe Pazarı Sosyal Tesislerindeki törende konuşan Ödemiş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yunus Ergin, benzer projeler üretmeye devam edeceklerini söyledi. Ergin, "Halk Eğitim Merkezi demek örgün eğitimin her yere götürülmesi demektir. Bizler Ödemiş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak müdür yardımcılarımız, öğretmenlerimiz, usta öğreticilerimiz ile Ödemiş’te tüm mahallelerimizde vatandaşlarımızın ihtiyacı olduğu eğitim çalışmalarımızı götürüyoruz. Daha önce köy olan şimdi mahalleye dönüşerek Ödemiş Belediyesinin birer mahallesi olan yeni mahalleler Bütünşehir Yasasıyla tescillendiği gibi bizlerinde alanları haline geldi" dedi.
Törene ayrıca, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem’in eşi Nevin Badem, Ak parti belediye meclis üyeleri, Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Fulya Yoldaş, okul müdürleri ve çok sayıda kursiyer katıldı.
Yorumlar (0)
23°
açık