Berat Albayrak İzmir Belediyelerine yüklendi. 'Durum Felaket!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak İzmir Belediyelerini hedef gösterdi ve seslendi: 'İzmir'de durum felaket!'... Beyoğlu buluşmaları kapsamında İzmir Belediyeleri hakkında sert açıklamalarda bulundu. Albayrak geçtiğimiz hafta İzmir'de olduğunu, karşılatığı manzaranın felaket olduğunu niteledi. Detaylar haberimizde...

İzmir 14.03.2019, 13:40
Berat Albayrak İzmir Belediyelerine yüklendi. 'Durum Felaket!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak İzmir Belediyelerini hedef gösterdi ve seslendi: 'İzmir'de durum felaket!'... Beyoğlu buluşmaları kapsamında İzmir Belediyeleri hakkında sert açıklamalarda bulundu. Albayrak geçtiğimiz hafta İzmir'de olduğunu, karşılatığı manzaranın felaket olduğunu niteledi. 

Türkiye'nin ana gündeminin değerlendirildiği Beyoğlu Buluşmaları'nın bu ay ki konuğu Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak oldu. Toplantıda iş adamlarıyla bir araya gelen Bakan Albayrak, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İstanbul'u da İzmir gibi yaparsanız yandık!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak toplantıda yaptığı konuşmasında, Beyoğlu'nun müthiş bir mesafe kat ettiğini belirterek, "Belediyecilik çöp, çamur, çukurdan çıktı, ama Beyoğlu'nda çıktı. Beyoğlu'nda böyle bir dert kalmadı. Geçen hafta İzmir'deydim, durum felaket. Sonra İstanbul'a geldim birileri diyor ki, İstanbul'u da İzmir gibi yapacağız. Eyvah dedim siz sakın İstanbul'a bulaşmayın. Eğer İstanbul'u da İzmir gibi yaparsanız yandık. Doksanların Türkiye'sini hiç hatırlamak bile istemiyoruz. Dolayısıyla doğru, Beyoğlu Belediyeciliği çöp, çamur, çukurdan çıkardı. Artık turizm diyoruz, yatırım diyoruz, güvenlik diyoruz, inovasyon diyoruz, istihdam, iş diyoruz..

Dünyanın başkenti İstanbul olurdu

Beyoğlu büyüyor, daha da büyüyecek. Napolyon'un sözünü her yerde diyorum, 'Dünya tek bir İstanbul'un kalbi Beyoğlu'nda atıyorsa Beyoğlu bu açıdan çok daha önemli. Dolayısıyla Beyoğlu'nu riske atma lüksümüz yok. Bugün yine bir tartışma var televizyonlardan izliyoruz. Belediyecilik noktasında belediye seçimleri hizmet anlamında mı önemli yoksa beka anlamında mı? Bence ikisi de. Çünkü hakikaten sadece çöptü, çamurdu, çukurdu üzerinde değil, belediyecilik hizmetini insanların, hemşerilerin, esnafın, iş dünyasının, bölgede yaşayan her bir paydaşın toplumsal refahının, huzurunun değişmesi, yukarıya taşınması açısından belediyecilik çok önemli" dedi. 

Yorumlar (0)